امتحان ورودی دانشگاههای مجارستان

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. مجارستان
 4. chevron_right
 5. امتحان ورودی دانشگاههای مجارستان

امتحان ورودی دانشگاههای مجارستان

امتحان ورودی مجارستان

امتحان ورودی دانشگاههای مجارستان ، راهنمای امتحان ورودی مجارستان در دانشگاههای کشور مجارستان

مدارک لازم آزمون ورودی پزشکی مجارستان 

مدارک لازم آزمون ورودی پزشکی مجارستان ، لیست مدارک لازم آزمون ورودی پزشکی مجارستان

۱- ترجمه ريز نمرات و گواهي آخرين مدرك تحصيلی(مدارک تحصیلی دبیرستان باید به تایید اداره آموزش و پرورش منطقه تحصیلی دانشجو برسد) = یک سری ترجمه با تایید دادگستری و امور خارجه برای هر دانشگاه

۲- اسکن از صفحه اول پاسپورت معتبر

۳- یک قطعه عکس پاسپورتی جدید دوگوش مشخص با زمینه روشن

۴- رزومه شخصی دانشجو Resume   مبنی بر فعالیتهای علمی و تحصیلی و کاری به تفکیک سال به سال

نمونه های رزومه شخصی و نکات مهم در رابطه رزومه نویسی را می توانید از لینک زیر در وب سایت موسسه مطالعه فرمایید : رزومه چیست؟

۵- انگیزه نامه تحصیلی Motivation Letter   مبنی بر انگیزه انتخاب رشته و دلیل بر علاقمندی در رشته مورد نظر که بسیار مهم است و دلیل و انگیزه متقاضی و جدیت و مصمم بودن دانشجو را برای ادامه تحصیل در رشته انتخابی بیان می نماید. دقت نمایید در تهیه انگیزه نامه باید دقت لازم و کافی را داشته باشید و تهیه آن را به افراد دیگر نسپارید .

۶- گواهی سلامت جسمانی بر اساس نتایج آزمایشات ایدز و هپاتیت مبنی بر سلامت جسمانی به زبان انگلیسی(نام دانشجو بر اساس پاسپورت به انگلیسی درج گردد)

۷- توصیه نامه Referral Letter می تواند از یکی از معلمان دوره دبیرستان / پیش دانشگاهی و یا اساتید دانشگاه ، معلم خصوصی و آموزشگاه ارایه شده باشد.

۸- اگر مدرک آیلتس و یا هر گونه مدرک زبان انگلیسی دارید در سایت آپلود نموده و ارایه نمایید.

۹- مدارک و یا گواهینامه های مرتبط با رشته های پزشکی همانند مدرک دوره های کمک های اولیه اگر دارید اسکن آنها را هم حتما ارسال نمایید.

۱۰- فیش پرداختی مربوط به هزینه آزمون که اگر در مجارستان حضور دارید می توانید بصورت مستقیم از طریق حساب بانکی خود در مجارستان واریز نمایید و سپس فیش واریزی را اسکن و برای دانشگاه آپلود نمایید.

۱۱- اگر در خارج از کشور مجارستان هستید و قصد دارید در کشورهای اطراف مانند ابوظبی و قبرس و ترکیه و … شرکت کنید ، باید از طریق صرافی واریز گردد و سپس فیش واریزی را اسکن و برای دانشگاه آپلود نمایید.

به خاطر داشته باشید در فیش واریزی باید نام شما مطابق پاسپورت قید شده باشد.

۱۲- لطفا مدارک فوق را در اسرع وقت (حداکثرتا دو هفته قبل از امتحان ورودی ) تهیه نمایید و اسکن آنها را روی سات آپلود نمایید.

۱۳- اگر دانشجو مایل به شرکت در آزمون در خارج از ایران می باشد هزینه Application fee   را نماینده محل برگزاری آزمون تعیین می نماید و با هزینه های اعلام شده متفاوت و گرانتر است زیرا هزینه های دفتری نمایندگان و هزینه برگزاری و تیم اساتید امتحانات نیز به آن افزوده می گردد.

۱۴- هزینه های امتحان ورودی دانشگاه علوم پزشکی سملوایز و سگد به شرح زیر است:

هزینه دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان:

Exam fee (Semmelweis )=  ۳۵۰ $  $

هزینه دانشگاه علوم پزشکی سگد مجارستان:

Exam fee (Szeged) 400  $ $

۱۵- هزینه امتحانات را از بانک خودتان می توانید حواله کنید. اگر حساب ارزی دلاری دارید که بصورت خودمکار می توانید واریز را انجام دهید و اگر حساب دلاری ندارید بانک از حساب فورینت شما برداشت نموده و با گرفتن کارمزد تبدیل به دلار می نماید و واریز را انجام می دهد. اگر حساب یورویی داشته باشید میزان کارمزد بیشتر است زیرا باید ابتدا یورو باید به فورینت تبدیل شود و سپس به دلار تبدیل گردد و بعد حواله انجام گردد.

۱۶- در هنگام واریز حتما نام خودتان را مطابق با پاسپورت در برگه واریز قید نمایید.

۱۷- اگر حساب دلاری دارید از حساب خودتان برای دوستان خود حواله انجام ندهید زیرا حساب شما توسط بانک توقیف و بسته خواهد شد. به خاطر داشته باشید ایرانیان در شرایط تحریم بانکی هستند و واریزی های مشکوک از جانب بانک سئوال برانگیز است و باعث بسته دن حساب شما می گردد.

۱۸- اگر از حساب شما حواله های مختلف برای دوستانتان با نام های مختلف صورت پذیرد سئوال ایجاد خواهد شد که دلیل شما برای انجام این کار چیست؟

۱۹- اگر متقاضی شرکت در هر دو آزمون ورودی دانشگاه های سملوایز و سگد می باشید باید هزینه هر دو دانشگاه را پرداخت نمایید و مدارک برای هر دو دانشگاه آپلود و ارسال نمایید.

۲۰- اگر برای دو رشته اقدام می کنید اولویت رشته ی مورد نظر خود را مشخص نمایید

۲۱- توجه داشته باشید که ایمیل ای که برای ثبت نام ارایه می نمایید ، ایمیل فعال خودتان باشد و رمز آن را محفوظ نمایید و ایمیلی باشد که به آن دسترسی داشته باشید

۲۲- اگر برای امتحان ورودی دانشگاه علوم پزشکی سگد مجارستان ثبت نام می نمایید باید یک فرم معرفی نماینده تکمیل نمایید و امضای دو شاهد که می توانند از دوستان شما باشند لازم است که بر روی سایت دریک اپلای باید آپلود گردد که لینک آن را جهت دانلود در زیر ارایه می نماییم.

نکات مهم فرم سمافور دانشگاه سملوایز مجارستان

نکات مهم فرم سمافور دانشگاه سملوایز مجارستان ، نکات مهم فرم سمافور دانشگاه سملوایز مجارستان برای تحصیل در مجارستان

۱- بخش Personal data:

حتما دقت بفرمایید بهتر است از حروف بزرگ استفاده شود

۲- در قسمت Title / Prefix : در این قسمت چیزی ننویسید زیرا به زبان فرانسه است

۳- در قسمت Name at birth (Last name, First and middle name(s)) : حتما ابتدا نام فامیل و بعد در قسمت بعدی نام کوچک نوشته شود. اکثرا دانشجویان فراموش می کنند که نام فامیل را بنویسند و یا جابجا می نویسند

۴- در قسمت Mother’s maiden name (Last name, First and middle name(s)): حتما ابتدا نام فامیل و بعد در قسمت بعدی نام کوچک نوشته شود. اکثرا دانشجویان فراموش می کنند که نام فامیل و نام مادر را بنویسند

۵- اطلاعات مربوط به تاریخ و محل تولد را با دقت از روی پاسپورت تکمیل فرمایید.

۶- در قسمت Citizenship 1 : اطلاعات مربوط به محل اقامت را Iranian   ذکر فرمایید و در صوتریکه اقامت کشور دیگری را دارید حتما در قسمت دوم نام ان کشور را ذکر فرمایید.

۷- در قسمت Native language : زبان فارسی به عنوان زبان مادری ذکر گردد.

۸- در قسمت Type of personal identification : پاسپورت را انتخاب نموده و اطلاعات پاسپورت را درج نمایید. در نوشتن شماره پاسپورت دقت کنید و تک حرف انگلیسی قبل از شماره پاسپورت را نیز بنویسید.

۹- در قسمت Date of expiry : تاریخ انقضای پاسپورت خود را با دقت بنویسید.

۱۰- در قسمت Permanent address : کدپستی و آدرس و تلفن دقیق و کد محل اقامت خود را وارد کنید. در محل درج ایمیل دقت فرمایید که ایمیل صحیح خود را وارد نمایید چون بسیار مهم است.

۱۱- در قسمت Education : اطلاعات دقیق اخرین مدرک تحصیلی خود را ثبت نمایید

۱۲- در قسمت Attachments : در این قسمت ابتدا عکس پاسپورتی خود را اتچ نمایید و سپس گواهی سلامت درمانی و رزومه یا سی وی خود و انگیزه نامه و سپس کپی آخرین مدرک تحصیلی و صفحه اول پاسپورت خوانا. دقت فرمایید در این بخش باید ابتدا سایز تصاویر و رزولوشن تصاویر را در فتوشاپ و یا برنامه های مشابه کم کرده و سپس اقدام به اپلود کنید . رزولوشن ۱۵۰ توصیه می گردد.

۱۳- در پایان اقدام به پرداخت و واریز هزینه امتحان و ثبت نام مطابق اعلام هر دانشگاه نموده و از دو روش بالای فرم حواله بانکی و یا واریز از طریق کارت اعتباری بصورت آن لاین اقدام فرمایید.

۱۴- در صورت بروز مشکلات و یا مطرح شدن سوالات در رابطه با ثبت نام لطفا با موسسه ما و یا تلگرام گروه تماس حاصل فرمایید.

اشتباهات تکمیل فرم امتحان ورودی پزشکی مجارستان

اشتباهاتی که معمولا دانشجویان در هنگام پُر کردن اپلیکیشن دانشگاههای مجارستان انجام می دهند:

۱- نام کوچک و نام فامیل را در فرم ثبت نام جابجا  می نویسند.

۲- نام مادر را کامل نمی نویسند و یا جابجا می نویسند.

۳- در نوشتن تاریخ تولد دقت نمی کنند و اشتباه می نویسند.

۴- ملیت خود را اشتباه تکمیل می نمایند.

۵- زبان اول مادری خود را به جای فارسی ، انگلیسی می نویسند.

۶- در نوشتن شماره پاسپورت دقت ننموده و تک حروف را نمی نویسند.

۷- در نوشتن تاریخ پایان اعتبار پاسپورت مرتکب اشتباه می شوند.

۸- آدرس دقیق ، کدپستی و تلفن خود را نمی نویسند.

۹- در نوشتن ایمیل خود اشتباه می کنند و متاسفانه پاسخ ها را از جانب دانشگاه دریافت نمی کنند. دقت کنید که ایمیلی که ارایه می نمایید فعال باشد و به رمز آن دسترسی داشته باشید.

۱۰- در آپلود کردن مدارک تعلل می کنند.

۱۱- حجم مدارک را ابتدا باید کم کنند تا امکان آپلود وجود داشته باشد ، ولی متاسفانه به این نکته دقت نمی کنند و مدارک با رزولوشن خیلی بالا را که دارای حجم زیادی است سعی می کنند آپلود کنند ولی موفق به آپلود نمی شوند و فرصت را از دست می هند.

۱۲- در واریز هزینه امتحان تعلل می کنند و زمان ثبت نام به پایان می رسد.

۱۳- فقط یک رشته تحصیلی را برای امتحان ثبت نام  می کنند در صورتیکه اگر بعنوان مثال متقاضی دندانپزشکی هستید باید در امتحان رشته پزشکی و داروسازی نیز ثبت نام کنید تا شانس بیشتری برای پذیرفته شدن داشته باشید.

۱۴- معمولا در امتحان اول ثبت نام نمی کنند و زمان و فرصت ها را از دست می دهند.

۱۵- در نوشتن انگیزه نامه اصلا دقت نمی کنند در صورتیکه انگیزه نامه از اهمیت بسیار بالایی در پذیرش دانشجو برخوردار است و دانشجو باید در نوشتن آن نهایت دقت را نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انگیزه نامه می توانید به سایت ما مراجعه کنید

۱۶- فرمت فایل ها باید پی  دی اف باشد و فرمت انگیزه نامه باید فایل ورد باشد.

۱۷- نگارش انگیزه نامه را به دیگران می سپارند و متن ارایه شده تسلط ندارند و در روز مصاحبه شفاهی دچار مشکل می شوند.

۱۸- در تایپ اپلیکیشن باید از حروف بزرگ استفاده نمایید و یا اینکه حرف اول کلمه را حتما با حرف بزرگ بنویسید.

۱۹- رمز ورود به سایت سمافور دانشگاه سملوایز و یا دریم اپلای دانشگاه سگد را یادداشت نمی کنند و در ورود به سایت ها دچار مشکل می شوند

۲۰- رمز و شناسه ورود به سایت ها را به افراد غریبه و سوء استفاده گر می دهند و ممکن دچار مشکلات غیر قابل حل شوند

۲۱- به دام افراد شیاد افتاده و با وعده و وعید اینکه در دانشگاه نفوذ دارند ، در قسمت معرفی نماینده ، موسسه رسمی اعزام کننده را که  رسما مسئول ثبت نام است را ننوشته و افراد شیاد را بعنوان نماینده معرفی می کنند

۲۲- با معرفی افراد غیر مسئول و شیاد در دام این افراد افتاده و گاها با تهدید مجبور به دادن باج و رشوه می شوند

۲۳- واریز هزینه امتحان را به افراد غریبه می سپارند و ممکن است متحمل هزینه شوند و یا اینکه اصلا هزینه امتحانات واریز نگردد در صورتیکه براحتی در عرض چند دقیقه از طریق مراجعه به بانک خود می توانند واریز را انجام دهند.

۲۴- فیش واریزی هزینه امتحان را گم می کنند و در نگهداری ان دقت نمی کنند

۲۵- در هنگام واریز فراموش می کنند نام و مشخصات دقیق خود را ذکر کنند

۲۶- دائما رشته ای که برای امتحان انتخاب نموده اند را تغییر می دهند

۲۷- فراموش می کنند پس از تغییر رشته انگیزه نامه متناسب با رشته انتخابی را بنویسند و آپلود کنند

۲۸- در نوشتن رزومه به سال های تحصیلی و فعالیت دقت نمی کنند و گپ زمانی و تحصیلی دارند. بعنوان مثال در رزومه نوشته اند که ۲۰۱۲-۲۰۱۶ دبیرستان را گذرانیده اند و ۲۰۱۷-۲۰۱۸ وارد دانشگاه شده اند و برای سال های ۲۰۱۷-۲۰۱۶ هیچ توضیحی نمی نویسند که چه کاری کرده اند!

۲۹- عکس شخصی آپلود شده یا کیفیت ندارد و یا استاندارد نیست و یا نیم رخ است و پاسپورتی نیست

۳۰- از ایمیل های غیر رسمی و با نام های مستعار و غیر معمول و غیر مرسوم استفاده می کنند بعنوان مثال نام دانشجو علی اکبری است و ایمیل ارایه شده : ali_boxking@yahoo.com  البته این ایمیل وجود خارجی ندارد و بعنوان نمونه است و این نوع ایمیل ها دیدگاه اساتید و مسئولین را ممکن است به چالش بکشد.

نکته بسیار مهم:

توصیه می شود کلیه دانشجویان باید سعی کنند تا پایان اسفند ماه یا تا ۱۸ مارچ ثبت نام کنند.

خواهشا به توصیه افراد غیر مسئول که توصیه می کنند بیراهه بروید و یا هزینه های غیر معمول کنید را به هیچ وجه گوش ندهید و به بیراهه نروید. به خاطر داشته باشید هیچ کسی با ضایل کردن حق دیگران و تقلب کردن به نتیجه عرفی و منطقی درستی نمی رسد و همواره دچار زیان های جبران ناپذیر می گردد.

متاسفانه اخیرا مشاهد هشده است که در گروه های مختلف اقدام به فروش سئوالات امتحانات ورودی می کنند در صورتیکه تمامی نمونه سئوالات در سایت دانشگاههای اروپا بصورت رایگان به اشتراک گزاشته است. به هیچ وجه هزینه اضافی به کسی پرداخت نکنید.

ضمنا اینکه تمامی نمونه سئوالات امتحانی در سایت ما موجود می باشد و به رایگان به اشتراک گذاشته شده است و فقط کافی با مراجعه به صفحات سایت ما دانلود نمایید و مورد استفاده قرار دهید.

خدمات رایگان گروه دانش برای ثبت نام امتحانات ورودی دانشگاههای مجارستان

خدمات ثبت نام موسسه دانشجویان که بعنوان اولین نماینده دانشگاههای مجارستان از سال ۱۹۹۵ فعالیت می نماید برای کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل در کشور مجارستان و یا اروپا رایگان می باشد و نمایندگان و یا دفاتر ما هیچ هزینه ای را بابت این خدمات دریافت نمی دارند.

امتحان کتبی دانشگاههای پزشکی مجارستان

اشتباهات در تکمیل مدارک امتحان ورودی دانشگاه پزشکی مجارستان

 • انگیزه نامه نوشته شده توسط شما نشان دهنده جدیت شما در انتخاب رشته مرود نظر است و دانشجویانی که انگیزه نامه خود را برای نگارش به دیگران محول می کنند در واقع بر متن نوشته تسلط ندارند و جدیت خود را نمی توانند نشان دهند.
 • حتما قبل از امتحان و مصاحبه انگیزه نامه خود را با دقت فراوان مطالعه کنید
 • کسانی که انگیزه نامه را به دیگران محول می کنند در هنگام مصاحبه حضوری ممتحن متوجه خواهد شد که این انگیزه نامه را شخص دیگری نوشته است زیرا دانشجو به متن نوشته تسلط ندارد
 • پس از ثبت نام تغییر رشته ندهید زیرا ثبات انگیزشی شما زیر سئوال میرود و نشان میدهد که شما اصراری برای ورود به رشته مورد نظر را ندارید
 • به هیچ وجه مدارک غیر واقعی ارایه ندهید
 • در ارایه رزومه دقت لازم را بعمل اورید تا اطلاعات غیر واقعی در آن ننویسید
 • ترجمه های شما با تایید وزارت دادگستری و امور خارجه داشته باشد
 • هزینه امتحان را به موقع پرداخت کنید و فیش ان را محفوظ دارید

امتحان کتبی دانشگاههای پزشکی مجارستان

 • قبل از آپلود کردن مدارک تحصیلی کلیه اطلاعات شخصی را با پاسپورت خود کنترل کنید تا اشتباه تایپی وجود نداشته باشد
 • اطلاعات کامل ادرس و کدپستی و تلفن و ایمیل و موبایل مورد نیاز است در فرم . پس در نگارش آنها دقت لازم را داشته باشید.
 • آپلود کردن مدارک را به کسی نسپارید
 • حجم اسکن و عکس ها را برای آپلود کردن به اندازه استاندارد تبدیل کنید . براحتی می توانید در فتوشاپ و یا برنامه های مشابه رزولوشن عکس و اسکن مدارک را پایین بیاورید.
 • رزولوشن توصیه شده برای مدارک ۱۵۰ می باشد و پس از تبدیل به حجم کم با کلیک راست کردن روی عکس ، حجم عکس و مدارک را ببینید که کم شده است و اطمینان حاصل نمایید
 • اگر در کم کردن حجم مدارک تخصص ندارید از دوستان و یا موسسه کمک بگیرید
 • در آپلود کردن مدارک و عکس تعلل نکنید
 • فیش واریز امتحان را در اسرع وقت آپلود کنید
 • برای نگارش رزومه حتما به سایت ما مراجعه کنید و دقت لازم را مبذول فرمایید
 • برای نوشتن انگیزه نامه بیش از هر مدرک دیگری دقت لازم را انجام دهید
 • در نگارش رزومه و انگیزه نامه مراقب باشید غلط املایی و دستوری نداشته باشید و حتما با فردی که معلومات زبان خوبی دارد متن ها را کنترل کنید و یا از برنامه کامپیوتری و اینترنتی مانند “گرامرلی ”
  Grammarly Insights   استفاده نمایید
 • با موسسه در رابطه با تکمیل مدارک مشاوره نمایید و از مشاوره رایگان مشاوران با تجربه ما و راهنمایان ما استفاده نمایید

شب قبل از امتحان ورودی دانشگاه پزشکی مجارستان

 • زود بخوابید
 • غذای سبک بخورید
 • اگر استرس و تعرق زیاد دارید با تجویز پزشک قرص ضد استرس مصرف کنید
 • از خوردن غذاهای غیر بهداشتی رستوران های خیابانی و غیر معتبر پرهیز کنید تا در روز امتحان دچار بیمارهای گوارشی نظیر مسمومیت غذایی و تهوع و اسهال نشوید
 • ساعت خود را برای زنگ زدن در ساعت مقرر کنترل کنید
 • از صحبت کردن با افرادی که به شما استرس وارد می کنند در شب قبل از امتحان پرهیز کنید
 • برای آرامش بیشتر با پدر و مادر و یا برادر و یا خواهر بزرگتر خود و افرادی که تجربه تحصیل دانشگاهی دارند صحبت کنید
 • از مهمانی و پارتی شبانه و امثالهم پرهیز کنید
 • قبل از خواب دوش بگیرید و با آرامش و توکل به خدا به رختخواب بروید و به خود بگویید که شما همیشه پیروزید و حتما از پس این امتحان هم بر خواهید امد.

امتحان کتبی دانشگاههای پزشکی مجارستان

 • به یاد داشته باشید موفقیت پشت دیوار بلندی به نام ترس است و اگر کسانی پیش از شما این مسیر را با موفقیت طی کرده اند پس شما هم می توانید در این مسیر با سبلنید پیروز و موفق باشید.
 • قبل از خواب ساعت خود را کنترل کنید و برای بیدار باش تنظیم کنید
 • از چک کردن موبایل و چرخیدن در برنامه های اجتماعی مانند اینستاگرام پرهیز کنید زیرا یک مرتبه خواهید دید که چندین ساعت را می توانستید استراحت کنید در موبایل وقت تلف کرده اید
 • از خواندن اخبار استرس اور پرهیز کنید
 • با افرادی که آرامش شما را بر هم می زنند اس ام اس رد و بدل نکنید
 • تا دیر وقت برای مطالعه بیدار نمانید زیرا نتیجه امتحان نتیجه تلاش شما در ۹ ماهه گذشته است نه شب امتحان
 • لباس ها خود را مرتب و آماده کنید
 • مدارک خود را کنترل کنید
 • لوازمی که لازم است با خود به جلسه امتحانببرید مانند خودکار و مداد و ماشین حساب را کنترل کنید و در یک کیف دستی کوچک بگذارید
 • با پدر و مادر خود صحبت کنید و از دعای خیر آن ها غافل نشوید
 • دوش بگیرید و با آرامش و توکل به خدای مهربان به رختخواب رفته و بخوابید

“با آرزوی موفقیت برای همگی شما جوانان عزیز . موفق باشید”

نکات مهم روز امتحان کتبی دانشگاه پزشکی مجارستان

اشتباهات در تکمیل مدارک امتحان ورودی دانشگاه پزشکی مجارستان

 • انگیزه نامه نوشته شده توسط شما نشان دهنده جدیت شما در انتخاب رشته مرود نظر است و دانشجویانی که انگیزه نامه خود را برای نگارش به دیگران محول می کنند در واقع بر متن نوشته تسلط ندارند و جدیت خود را نمی توانند نشان دهند.
 • حتما قبل از امتحان و مصاحبه انگیزه نامه خود را با دقت فراوان مطالعه کنید
 • کسانی که انگیزه نامه را به دیگران محول می کنند در هنگام مصاحبه حضوری ممتحن متوجه خواهد شد که این انگیزه نامه را شخص دیگری نوشته است زیرا دانشجو به متن نوشته تسلط ندارد
 • پس از ثبت نام تغییر رشته ندهید زیرا ثبات انگیزشی شما زیر سئوال میرود و نشان میدهد که شما اصراری برای ورود به رشته مورد نظر را ندارید
 • به هیچ وجه مدارک غیر واقعی ارایه ندهید
 • در ارایه رزومه دقت لازم را بعمل اورید تا اطلاعات غیر واقعی در آن ننویسید
 • ترجمه های شما با تایید وزارت دادگستری و امور خارجه داشته باشد
 • هزینه امتحان را به موقع پرداخت کنید و فیش ان را محفوظ دارید

امتحان کتبی دانشگاههای پزشکی مجارستان

 • قبل از آپلود کردن مدارک تحصیلی کلیه اطلاعات شخصی را با پاسپورت خود کنترل کنید تا اشتباه تایپی وجود نداشته باشد
 • اطلاعات کامل ادرس و کدپستی و تلفن و ایمیل و موبایل مورد نیاز است در فرم . پس در نگارش آنها دقت لازم را داشته باشید.
 • آپلود کردن مدارک را به کسی نسپارید
 • حجم اسکن و عکس ها را برای آپلود کردن به اندازه استاندارد تبدیل کنید . براحتی می توانید در فتوشاپ و یا برنامه های مشابه رزولوشن عکس و اسکن مدارک را پایین بیاورید.
 • رزولوشن توصیه شده برای مدارک ۱۵۰ می باشد و پس از تبدیل به حجم کم با کلیک راست کردن روی عکس ، حجم عکس و مدارک را ببینید که کم شده است و اطمینان حاصل نمایید
 • اگر در کم کردن حجم مدارک تخصص ندارید از دوستان و یا موسسه کمک بگیرید
 • در آپلود کردن مدارک و عکس تعلل نکنید
 • فیش واریز امتحان را در اسرع وقت آپلود کنید
 • برای نگارش رزومه حتما به سایت ما مراجعه کنید و دقت لازم را مبذول فرمایید
 • برای نوشتن انگیزه نامه بیش از هر مدرک دیگری دقت لازم را انجام دهید
 • در نگارش رزومه و انگیزه نامه مراقب باشید غلط املایی و دستوری نداشته باشید و حتما با فردی که معلومات زبان خوبی دارد متن ها را کنترل کنید و یا از برنامه کامپیوتری و اینترنتی مانند “گرامرلی ”
  Grammarly Insights   استفاده نمایید
 • با موسسه در رابطه با تکمیل مدارک مشاوره نمایید و از مشاوره رایگان مشاوران با تجربه ما و راهنمایان ما استفاده نمایید

شب قبل از امتحان ورودی دانشگاه پزشکی مجارستان

 • زود بخوابید
 • غذای سبک بخورید
 • اگر استرس و تعرق زیاد دارید با تجویز پزشک قرص ضد استرس مصرف کنید
 • از خوردن غذاهای غیر بهداشتی رستوران های خیابانی و غیر معتبر پرهیز کنید تا در روز امتحان دچار بیمارهای گوارشی نظیر مسمومیت غذایی و تهوع و اسهال نشوید
 • ساعت خود را برای زنگ زدن در ساعت مقرر کنترل کنید
 • از صحبت کردن با افرادی که به شما استرس وارد می کنند در شب قبل از امتحان پرهیز کنید
 • برای آرامش بیشتر با پدر و مادر و یا برادر و یا خواهر بزرگتر خود و افرادی که تجربه تحصیل دانشگاهی دارند صحبت کنید
 • از مهمانی و پارتی شبانه و امثالهم پرهیز کنید
 • قبل از خواب دوش بگیرید و با آرامش و توکل به خدا به رختخواب بروید و به خود بگویید که شما همیشه پیروزید و حتما از پس این امتحان هم بر خواهید امد.

امتحان کتبی دانشگاههای پزشکی مجارستان

 • به یاد داشته باشید موفقیت پشت دیوار بلندی به نام ترس است و اگر کسانی پیش از شما این مسیر را با موفقیت طی کرده اند پس شما هم می توانید در این مسیر با سبلنید پیروز و موفق باشید.
 • قبل از خواب ساعت خود را کنترل کنید و برای بیدار باش تنظیم کنید
 • از چک کردن موبایل و چرخیدن در برنامه های اجتماعی مانند اینستاگرام پرهیز کنید زیرا یک مرتبه خواهید دید که چندین ساعت را می توانستید استراحت کنید در موبایل وقت تلف کرده اید
 • از خواندن اخبار استرس اور پرهیز کنید
 • با افرادی که آرامش شما را بر هم می زنند اس ام اس رد و بدل نکنید
 • تا دیر وقت برای مطالعه بیدار نمانید زیرا نتیجه امتحان نتیجه تلاش شما در ۹ ماهه گذشته است نه شب امتحان
 • لباس ها خود را مرتب و آماده کنید
 • مدارک خود را کنترل کنید
 • لوازمی که لازم است با خود به جلسه امتحانببرید مانند خودکار و مداد و ماشین حساب را کنترل کنید و در یک کیف دستی کوچک بگذارید
 • با پدر و مادر خود صحبت کنید و از دعای خیر آن ها غافل نشوید
 • دوش بگیرید و با آرامش و توکل به خدای مهربان به رختخواب رفته و بخوابید

“با آرزوی موفقیت برای همگی شما جوانان عزیز . موفق باشید”

 

 

پادکست های صوتی کاهش استرس شب امتحان ورودی مجارستان

با سلام خدمت همه دانشجویان عزیز و گرامی

با توجه به درخواست های بی شمار دانشجویان و جمعی از خانواده ها بر آن شدم تا پادکست های صوتی را در زمینه های زیر آماده نمایم و برای شما عزیزان به اشتراک بگذارم که امیدوارم مفید واقع گردد:

۱- استرس چیست؟

۲- روش های مدیریت زمان و تاثیر آن در موفقیت

۳- روش های کاهش استرس و اضطراب شب امتحان در دانشجویان

۴- روش های کاهش استرس در امتحانات کتبی و شفاهی

۵- نقش خانواده در کاهش استرس و اضطراب شب امتحان

۶- هدف از تحصیل و دانش اندوزی

 

 

پادکست صوتی ۱: استرس چیست؟

 

 

پادکست صوتی ۲: روش های مدیریت زمان و تاثیر آن در موفقیت

 

 

پادکست صوتی ۳: روش های کاهش استرس و اضطراب شب امتحان در دانشجویان

 

 

پادکست صوتی ۴: روش های کاهش استرس در امتحانات کتبی و شفاهی

 

پادکست صوتی ۵: نقش خانواده در کاهش استرس و اضطراب شب امتحان

 

 

پادکست صوتی ۶: هدف از تحصیل و دانش اندوزی

 

 

۷۰ نکته مهم روز مصاحبه امتحان ورودی مجارستان

لباس و ظاهر شما در روز مصاحبه امتحان ورودی دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان

 1. برای مصاحبه شفاهی لباس رسمی اتوکشیده و مرتب بپوشید
 2. لباس رسمی برای آقایان کت و شلوار مشکی و کراوات مشکی و کفش مشکی و پیراهن سفید است. از پوشیدن لباس های راحت و اسپورت جدا پرهیز کنید.
 3. لباس رسمی برای خانم ها کت و شلوار و یا کت و دامن مشکی با پیراهن سفید یقه دارو کفش رسمی است
 4. خانم ها از پوشیدن لباس های غیر رسمی دانشگاهی و بدن نما و تنگ و یا یقه باز و لباس های مهمانی غیر رسمی پرهیز کنند
 5. خانم ها از پوشیدن کفش های خیلی پاشنه بلند پرهیز کنند چون رسمی نیست
 6. آرایش خانم باید معمولی باشد و آرایش خیلی زیاد رسمی نیست
 7. از پوشیدن کت و شلوار با پارچه های ضخیم اجتناب نمایید چون باعث تعرق زیاد شما می گردد و این شبهه را ایجاد می نماید که شما دچار استرس هستید
 8. آقایان حتما با صورت اصلاح کرده در روز مصاحبه حضور یابند
 9. دانشجویان قبل از حضور در جلسه مصاحبه حتما استحمام کنند و از ادکلن و مام استفاده نمایند که بوی بد بدنشان باعث آزار استاد ممتحن نگردد.
 10. به خاطر داشته دانشجوی مرتب و منظم ابتداعا برای خود ارزش و احترام قایل می گردد و با ظاهر خوش و مرتب و منظم به دیگران احترام می گذارد

چه چیزهایی برای روز مصاحبه و امتحان ورودی باید بهمراه داشته باشید

 1. برای مصاحبه شفاهی چند خودکار رنگی و ماژیک های لایت برای رسم کردن اشکال برای توضیحات بهتر بهمراه داشته باشید
 2. یک کارت شناسایی شامل پاسپورت و یا کارت اقامت بهمراه خود داشته باشید
 3. یک بطری آب بهمراه داشته باشید زیرا معمولا در استرس تعرق زیاد می شود و به طور طبیعی بدن با کم آبی مواجه می گردد
 4. ساعت مچی تنظیم شده بهمراه داشته باشید.
 5. ساعت های دیجیتال و اپل واچ بهمراه نداشته باشید که بعنوان تقلب محسوب می گردد
 6. بهمراه داشتن موبایل و جزوه و کتاب تقلب محسوب می گردد و ممنوع است
 7. یک پرینت از انگیزه نامه خود برای مطالعه بیشتر بهمراه داشته باشید

مراتب روز مصاحبه شفاهی امتحان ورودی دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان

 1. قبل از ورود ظاهر خود را مرتب کنید
 2. قبل از ورود استرس را از خود دور کنید ابتدا در زده و بعد ورود کنید
 3. بعد از ورود درب را ببنیدید
 4. با احترام سلام کنید و خود را معرفی کنید
 5. از دست دادن پرهیز کنید
 6. برای نشستن روی صندلی از استاد اجازه بگیرید
 7. برای کنترل استرس از ورزش هایی یوگا و مراقبه کمک بگیرید و باید از روزهای قبل روی این موضوع تمرکز و تمرین کرده باشید
 8. سئوالات اولیه ممکن است شخصی باشد و در مورد خود شما و خانواده و سن و سال شما و اینکه فرزند چندم در خانواده هستید؟ چرا این رشته انتخاب کرده اید؟ هدف تان چیست؟
 9. سئوالات بعدی در رابه با انگیزه نامه شماست و قصد دارند ببینند که آیا شما خودتان ان را نوشته اید یا نه؟ پس باید به آنچه که نوشته اید تسلط کامل داشته باشید
 10. حتما انگیزه نامه را از قبل ورود به جلسه مصاحبه شفاهی مطالعه کنید

نباید های روز مصاحبه امتحان ورودی دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان

 1. از سر و صدا پشت درب محل مصاحبه پرهیز کنید
 2. از صحبت کردن بلند با موبایل و یا سایر دانشجویان پرهیز کنید
 3. از افرادی که به شما استرس وارد می کنند در پشت درب محل مصاحبه دوری کنید
 4. اگر نوبت مصاحبه شما بزودی میرسد محل را برای دستشویی و یا خرید ترک نکنید
 5. برخی از دانشجویان استرس زیاد دارند و ممکن است دعوا و درگیری و تنش ایجاد نمایند . از این قبیل افراد دوری کنید
 6. اگر تعرق زیاد و لرزش دست و استرس دارید قبل از ورود خود را کنترل کنید
 7. به خاطر داشته باشید دانشجویی که تعرق پیشانی زیاد و لرزش دست و استرس زیاد دارد از نظر فیزیکی شرایط ورود به رشته های علوم پزشکی را ندارد زیرا لرزش دست جراحان و دندانپزشکان ممکن است فاجعه برای بیمار به بار آورد
 8. در واقع دانشجویی که نمی تواند استرس خود را کنترل کند ممکن است جان بیمار را به مخاطره بیاندازد و شرایط قبولی برای ورود را ندارد
 9. استرس زیاد و لکنت زبان و گریه کردن و دلیل و عذر آوردن مانند اینکه امروز بیمار هستم و یا برای خانواده ام و نزدیکانم اتفاقی افتاده است ! توجیهی برای استرس شما نیست و برای شما امتیاز منفی است. استاد فقط تسلط شما و توانایی های شما را مورد سنجش قرار می دهد
 10. گریه کردن در هنگام مصاحبه شفاهی استاد را عصبی می کند و نتیجه عکس حاصل می شود
 11. به هیچ وجه نوبت مصاحبه خود را نباید از دست بدهید. بعضی از دانشجویان برای خرید و یا دستشویی بیرون می روند و نوبت خود را از دست می دهند و استاد را عصبی می کنند که متاسفانه روی دید استاد تاثیر می گزارد
 12. اگر لیسانس و یا فوق لیسانس در زمینه های علوم پزشکی و یا پیراپزشکی ، مرتبط و یا غیر مرتبط با علوم پزشکی دارید ، به آن نپردازید زیرا توقع استاد و سئوالات استاد به آنچه گذرانیده اید معطوف می گردد و سئوالات متفاوت تری از ما خواهند پرسید. البته در رزومه شما نوشته شده که چه مدرک تحصیلی دارید ولی بهتر است شما پیش قدم نشوید
 13. از استاد نپرسید که نتایج امتحان کتبی شما چطور بوده است؟
 14. از استاد نپرسید که آیا قبول شده اید در مصاحبه یا خیر؟
 15. سئوالات شخصی از استاد نپرسید

آمادگی قبل از روز و ساعت امتحان ورودی دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان

 1. صبح زود بیدار شوید
 2. دوش بگیرید
 3. صبحانه کامل بخورید
 4. آب کافی بنوشید
 5. صبحانه و آب کافی نخوردن و استرس باعث می شود که آب بدنتان را از دست بدهید و دچار افت فشار در جلسه امتحان شوید
 6. مدارک شناسایی و ملزوماتی که باید بهمراه داشته باشید را چک کنید
 7. لباس هایتان را کنترل و از شب قبل آماده کنید
 8. انگیزه نامه و رزومه خود را پرینت کرده و بهمراه داشته باشید و مطالعه کنید
 9. حتما از نظر روحی خود را اماده کنید
 10. زمان لازم برای رسیدن از خانه به محل امتحان را محاسبه کنید و به موقع از خانه خارج شوید

نکات مهم روز مصاحبه امتحان ورودی دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان

 1. در روز مصاحبه شفاهی ۱ ساعت قبل از مصاحبه در محل مصاحبه حضور داشته باشید
 2. حداقل ۳۰ دقیقه قبل از ساعت و دقیقه تعیین شده برای شما در محل حضور داشته باشید
 3. امتحان مصاحبه شفاهی شما ممکن است همان روز و یا فردای آن روز باشد و این موضوع و زمان مصاحبه شما و محل و کلاس مورد نظر معمولا در بورد اعلام می گردد. پس با دقت این مورد را یادداشت کنید که کدام طبقه و کدام کلاس باید حضور داشته باشید و در مصاحبه نفر چندم هستید
 4. حتما یک ساعت قبل از مصاحبه حضور داشته باشید و آن تایم باشید
 5. به انگیزه نامه خود مسلط باشید
 6. در روز امتحان شفاهی استاد سعی دارد معلومات زبان انگلیسی ، اعتماد به نفس و انگیزه و هدف شما از انتخاب رشته را به چالش بکشد و محک بزند و بسنجد و ببیند شما تا چه حدی مصر هستید و انگیزه برای ورود به رشته مورد نظر دارید و نظر استاد برای ورود پس از مصاحبه بسیار مهم است
 7. به خاطر داشته باشید منابع سئوالات در روز مصاحبه کتاب های زیست شناسی سولومون و شیمی استوکر است.
 8. در روز مصاحبه اگر ممتحن اعلام می کند که پاسخ شما اشتباه است اگر مطمئن هستید می توانید اعلام کنید که اطمینان دارید زیرا ممکن است او بخواهد شما را به اشتباه بیاندازد تا ببیند شما چقدر به جواب داده شده مطمئن هستید.
 9. در صورتیکه به پاسخ داده شده مطمئن نیستید نباید بر پاسخ اشتباه خود پافشاری کنید
 10. بزرگ نمایی نکنید و خود را خیلی مغرور نشان ندهید
 11. در روز مصاحبه می توانید یک و یا چند خودکار رنگی داشته باشید و کاغذ سفید در اختیارتان هست که می توانید هنگام توضیح دادن عکس و شکل هم بکشید و مکمل توضیحاتتان باشد بعنوان مثال وقتی در مورد سلول و میتوز و میوز توضیح می دهید بهتر است شکل بکشید
 12. در مصاحبه حضوری اگر به موضوعی اشراف کامل ندارید وارد آن موضوع نشوید چون در سئوالات بعدی که ادامه ان موضوع است گرفتار می شوید
 13. اگر از قسمتی که می دانید و اشراف دارید صحبت کنید سئوالات بعدی نیز ممکن است در آن رابطه باشد و شما اشراف بیشتری خواهید داشت
 14. استاد از قبل از نتیجه امتحان کتبی شما آگاه است و ممکن است وقتی ببیند نتایج امتحان کتبی شما خوب نیست سئوالات درسی دیگر از شما نپرسد چون نتیجه امتحان کتبی شما بد بوده است
 15. اساتید مصاحبه کننده ممکن است با توجه به تعداد دانشجو ۱۲-۶ نفر باشند و هر کدام از اساتید سلایق مختلفی در پرسیدن سئوال و مصاحبه دارند ولی در کل ملاک آن ها توانایی علمی و زبان انگلیسی و علاقه و انگیزه شما برای ورود است
 16. به شایعاتی که توسط دانشجویان در رابطه با سختگیری و یا آسان گیری اساتید مطرح می شود دقت نکنید و فقط بر معلومات و اعتماد به نفس خود و به خدا توکل کنید
 17. هر استاد شیوه خاصی دارد و ممکن است به نتایج امتحان کتبی شما توجه نماید و اگر شما مثلا در شیمی ضعیف بوده باشید ، شروع کند سئوالات شیمی از شما بپرسد
 18. ممکن است به خاطر زیاد بودن دانشجویان ایرانی یک استاد مشخص مصاحبه ها را برگزار نماید
 19. تقسیم بندی نوبت دانشجویان برای مصاحبه شفاهی بر اساس حروف الفبایی می باشد
 20. به خاطر داشته باشید نتیجه امتحان هر چه که باشد نتیجه تلاش دوره تحصیل شما می باشد پس آن را صادقانه بپذیرید و دیگران را مقصر مپندارید و زیر سئوال نبرید و عذر بدتر از گناه نیاورید و با خودتان صادق باشید. “آنکه جو می کارد گندم درو نخواهد کرد”

 

امتحان ورودی دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان

متقاضی پس از اتمام موفقیت آمیز دوره پیش دانشگاهی کالج و قبولی در امتحانات پایان دوره کالج باید در امتحانات ورودی دانشگاه با پرداخت هزینه امتحان ، ثبت نام نماید.

و در موعد مقرر اعلام شده شرکت نماید و در صورت کسب امتیازات لازم و قبولی در امتحان ورودی دانشگاه علوم پزشکی متعاقبا می تواند در دانشگاه علوم پزشکی سملوایز ورود و ثبت نام نماید.

امتحان ورودی دانشگاه پزشکی سملوایز مجارستان، قبولی در رشته ی مورد نظر متقاضی کاملا رقابتی و بسته به امتیاز کسب شده در امتحان ورودی دانشگاه دارد.

(حداقل امتیاز لازم برای ورود به رشته دندانپزشکی با توجه به درخواست و رقابت بیشتر دانشجویان اعزامی ، حداقل امتیاز ۸۵% و در رشته پزشکی حداقل امتیاز ۸۰% و در رشته داروسازی حداقل امتیاز ۷۵% امتحان ورودی می باشد.)

امتحان ورودی دانشگاه پزشکی سملوایز مجارستان:

موسسه از تعداد متقاضیان شرکت کننده در امتحان ورودی دانشگاه و ظرفیت پذیرش دانشجوی دانشگاههای علوم پزشکی در جذب دانشجو در سال جدید و همچنین نحوه برگزاری امتحان ورودی و امتیازات رقابتی لازم برای ورود به رشته ی مورد نظر متقاضی، اطلاعاتی ندارد.

امتحان ورودی دانشگاه پزشکی سملوایز مجارستان:

متقاضی باید در طی دوره پیش دانشگاهی آماده سازی کالج با جدّیت فراوان درس بخواند و از هرگونه غیبت و تاخیر به شدّت پرهیز نموده و خود را برای امتحانات ورودی آماده نماید و به این امر آگاهی داشته باشد .

که قبولی در امتحان ورودی دانشگاه کاملا رقابتی و بر اساس امتیاز کسب شده در امتحان ورودی دانشگاه می باشد.

قابل ذکر است موسسه تعهدی در قبال ثبت نام و شرکت در امتحانات ورودی و همچنین قبولی یا عدم قبولی متقاضی در امتحانات ورودی دانشگاه را ندارد

زیرا شخص امتحان دهنده، خود متقاضی است و امتیازات کسب شده در امتحانات ورودی بر اساس تلاش و توانایی و دانش و سطح علمی شخص متقاضی خواهد بود و موسسه در این امر دخل و تصرفی در حال و آینده ندارد.

‌در صورت عدم قبولی در امتحان ورودی با توجه به محدودیت زمانی ، متقاضی می تواند در دانشگاههای دیگر کشور مجارستان و یا سایر کشورها برای امتحان ورودی ثبت نام نماید

و یا دوره کالج پیش دانشگاهی را مجددا ثبت نام نماید و دوره پیش دانشگاهی را تکرار نماید که در این حال نیز موسسات تعهدی ندارند.

امتحان ورودی دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان:

امتحان شامل دو بخش می باشد :

۱- امتحان کتبی Writting Exam

۲- امتحان شفاهی یا مصاحبه علمی Oral Exam

 

امتحان کتبی Writting Exam :

این امتحان در شهرها و کشورهای مختلف در محل نمایندگی های دانشگاه پزشکی سملوایز برگزار می گردد که از آن جمله ایران ، ترکیه ، قبرس ، ابوظبی و … و سایر کشورها می باشد.

امتحان کتبی شامل دروس زیست شناسی Biology، شیمی Chemistry و زبان انگلیسی Enlish Languge و زبان تخصصی پزشکی Medical Terminology است و کلیه امتحانات به زبان انگلیسی است.

روز امتحان

این امتحان در یک روز برگزار می گردد و شامل ۲۰ سئوال زیست شناسی و ۲۰ سئوال شیمی و ۶۰ سئوال زبان انگلیسی است و معمولا ۹۰ دقیقه زمان امتحان کتبی می باشد.

در صورتیکه دانشجو در امتحان ورودی دانشگاه قبول نشود باید دوره کالج یکساله پیش دانشگاهی علوم پزشکی که الزامی است را بگزارند و قابل ذکر است این دوره به زبان انگلیسی و در کالج های اوسینا و مک دانیل و دونا برگزار می گردد.

 

امتحان یا مصاحبه شفاهی Oral Exam:

امتحان شفاهی پس از امتحان کتبی می باشد

و پروفسور دانشگاه با شما مصاحبه خواهد نمود و طبیعی است که باید اصول و قوانین مصاحبه و مواجهه با یک استاد بلندمرتبه دانشگاهی را دانشجو بصورت کامل رعایت نماید .

بعنوان مثال احترام کامل به استاد و وضعیت ظاهری مناسب دانشجو و لباس رسمی وی نیز تاثیر گزار خواهد بود.

مصاحبه شفاهی

در مصاحبه شفاهی ممکن است از شما چندین سئوال بپرسد و بعنوان مثال از شما بخواهد در مورد قلب و یا ریه و یا سیستم کلیه و … و آناتومی بدن صحبت کنید و مهارت زبان انگلیسی و مهارت علمی شما در این بخش سنجیده می شود.

به خاطر داشته باشید علی رغم قبولی در امتحان کتبی و کسب امتیاز کافی برای ورود به دانشگاه ، قبولی در مصاحبه شفاهی الزامی می باشد پس با جدیت بیشتری به مطالعه بپردازید.

 

امتحان ورودی مجارستان – دانشگاه علوم پزشکی سگد مجارستان

نمایندگان دانشگاه پزشکی سگد مجارستان در ایران

 

 

نمایندگان دانشگاه پزشکی سگد مجارستان ، نمایندگان دانشگاه پزشکی سگد مجارستان در ایران

هشدار ، هشدار ، هشدار !!!

نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی سگد در ایران را بشناسید

 

نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی سگد در ایران چه کسانی هستند؟

 

با سلام خدمت شما متقاضیان گرامی

نمایندگان دانشگاه پزشکی سگد مجارستان ، نمایندگان دانشگاه پزشکی البرت سنت جورجی شهر سگد مجارستان در ایران،:

علت اینکه این صفحه را نگارش نمودیم این است که متاسفانه عده ای متقلب…

با راه اندازی وب سایت هایی با لوگوی دانشگاه سملوایز و دانشگاه آلبرت سنت جورجی سگد و دانشگاه فنی بوداپست و کالج های مک دانیل و …

و شبیه به آن به دروغ اعلام می دارند

که کارمند رسمی حقوق بگیر و استخدامی رسمی و دفتر رسمی دانشگاه سملوایز و سگد یا کالج های وابسطه مانند کالج مک دانیل در ایران هستند

و به دروغ اعلام می دارند که دفتر اصلی دانشگاه و یا کالج در ایران هستند

و باقی موسسات غیر قانونی هستند و با این گونه عوام فریبی بی شرمانه قصد توهین به شعور مردم را دارند

که انبان خود را از مال حرام پُر نمایند و در این راه متوسل به دروغ و فریبکاری می شوند.

در زیر مجددا عکس صفحه نمایندگان سایت دانشگاه آلبرت سنت جورجی

و لینک نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی سگد در ایران را که در وب سایت رسمی دانشگاه اعلام شده است را ارایه می داریم

که به صحت گفته هایمان پی برده و با استناد به اسناد موثق تصمیم گیری فرمایید.

شایان ذکر است در این لیست تمامی نمایندگان رسمی دانشگاه در اقصا نقاط جهان معرفی گردیده اند.

لینک معرفی نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی سگد در ایران را که در وب سایت رسمی دانشگاه اعلام شده است

http://www.med.u-szeged.hu/fs/application-admission/representatives

نمایندگان دانشگاه پزشکی سگد مجارستان در ایران

البته ما بر این باوریم که مردم کشور عزیزمان بسیار فهیم هستند و گول اینگونه عوام فریبی ها را نخواهند خورد

ولی عده ای هم هستند که بدون تحقیق و با اعتماد به وب سایت دروغین برخی از این عوام فریبان…

خود و اینده فرزند خود را مخاطره می اندازند.

حال قصد داریم در این قسمت با ارایه اسناد و مدارکی از وب سایت اصلی  دانشگاه سملوایز به شما نشان دهیم که دانشگاه دارای ۶ نماینده در ایران است

و موسسه ما بعنوان اولین نماینده در ایران با بیش از ۲۸ سال سابقه درخشان افتخار دارد که اولین نماینده دانشگاه است .

البته خاطر نشان می سازد سایر همکاران محترم هم در این راستا تلاش نموده و نمایندگی این دانشگاه را اخذ نموده اند

و مشغول به فعالیت هستند.

هر کدام از نمایندگان امکانات و خدمات متفاوتی با توجه به امکانات و تجربه خویش ارایه می دارند

که متقاضیان می توانند در این رابطه تحقیق نموده و سپس با انتخاب موسسه ارجح اقدام به عقد قرارداد نمایند .

 

 

قانون بازگشایی دفاتر رسمی دانشگاهها و کالج های خارجی در ایران:

نمایندگان دانشگاه پزشکی سگد مجارستان در ایران:

خاطر نشان می سازد” مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران :

هیچ دانشگاه و یا کالج خارجی در ایران حق ایجاد شعبه و یا دفتر رسمی و اختیار کارمند رسمی در هیچ نقطه از ایران را ندارد

و فقط در مناطق آزاد با اخذ مجوزهای قانونی این امکان را خواهند داشت که دفتر رسمی بازگشایی نمایند

که تاکنون این موضوع در رابطه هیچ یک از دانشگاهها و کالج های مجارستان محقق نگردیده است “.

 

 

ثبت نام امتحان ورودی دانشگاه پزشکی سگد مجارستان

ثبت نام امتحان ورودی دانشگاه پزشکی سگد مجارستان

ثبت نام امتحان ورودی دانشگاه پزشکی سگد مجارستان

ثبت نام امتحان ورودی دانشگاه پزشکی سگد مجارستان ، برای ورود به رشته های پزشکی

احتراما باستحضار میرساند گروه دانش کلیه مراحل ثبت نام در امتحانات ورودی دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان را بصورت رایگان برای دانشجویان شاغل به تحصیل در کشور مجارستان بانجام میرساند.

مطابق اعلام تاریخ امتحانات دانشگاه سگد که در ذیل اعلام خواهد گردید فرصت زیادی برای ثبت نام در امتحان اول و دوم باقی نیست و دانشجویان می بایستی بلافاصله اقدام به تکمیل مدارک نمایند و در اسرع وقت مدارک را در سایت آپلود نمایند و یا برای ما ارسال نمایند.

دانشجویان می توانند بصورت مستقیم در سایت دریم اپلای دانشگاه علوم پزشکی سگد که لینک آن در آمده است، ثبت نام نمایند و آقای مهدی دارا (Mehdi Dara) را بعنوان نماینده جهت ثبت نام و پیگیری کارهای ثبت نام معرفی نمایند.

اطمینان داشته باشید با توجه قدمت حدود ۳۰ ساله موسسه ما بعنوان اولین نماینده دانشگاه علوم پزشکی علوم پزشکی سگد حتما مشورت با ما به نفع شما خواهد بود و افتخار است که ما را بعنوان نماینده خویش انتخاب می نمایید:

انتخاب نماینده برای ثبت نام امتحان ورودی دانشگاه سگد مجارستان:

طبیعی است دانشجویانی که در قسمت نماینده نام آقای مهدی دارا را اعلام ننمایند نمی توانیم به ایشان کمک و یا حمایت نماییم.

دانشجویانی که در انتخاب representative  به مشکل برخوردند در پروفایل خود در Dream Apply قسمت permanent address  کشور و آدرس ایران را وارد کرده تا نام ما به عنوان نماینده در گزینه ها ظاهر شود.

حتما دقت کنید برای پشتیبانی و حمایت و کمک گرفتن و ادامه ثبت نام اگر نام آقای “مهدی دارا” را به عنوان نماینده انتخاب نکرده باشید ما امکان پیگیری نداریم و با مشکل مواجه خواهید گردید و خواهشمند است در صورت برخورد با مشکلات احتمالی حتما به تلگرام موسسه پیغام دهید و یا خانم جعفری مسئول امور ثبت نام امتحانات که در ذیل مشخصاتشان اعلام می شود پیام ارسال فرمایید .

در رابطه با ثبت نام دانشگاه سگد نیز هنگامیکه فرم ثبت نام را در سایت دریم اپلای کامل نمودید ، باید نام نماینده را مطابق با کد اعلام شده بابت نمایندگان در سایت دانشگاه علوم پزشکی سگد ” DARA MEHDI ” اعلام فرمایید تا ما امکان کمک و راهنمایی را بیابیم. همچنین یک فرم تعهد نامه معرفی نماینده نیز وجود دارد که متعاقبا خدمتتان ارسال می گردد و باید ان را تکمیل کرده و نام MEHDI DARA  را بعنوان نماینده بنویسید و دو نفر از دوستان شما نیز باید بعنوان شاهد امضا نمایند.

پس از تکمیل فرم و امضا و امضای دو نفر شاهد می توانید این فرم تعهد نامه را روی سایت آپلود نمایید.

لینک معرفی نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی سگد در زیر آمده است که در سایت دانشگاه بعنوان اولین نماینده از سال ۱۹۹۵ معرفی شده ایم:

 

با تشکر

مهدی دارا

 

تاریخ امتحان ورودی دانشگاه پزشکی سگد مجارستان ۲۰۱۹

Entrance examination calendar

ENTRANCE EXAMINATIONS 2019
Date City Country Host of the examination
March 1-2 Abu Dhabi U.A.E. Ghassan El Rifai – Univer360
March 2-3 Oslo Norway Bjørknes Høyskole
March 30-31 Milano Italy U4You University for You-DICHEVADafina
April 6 Los Angeles USA George Matsik
April 13 Toronto Canada Get Global Education-Ms. Julia Barta
April 16-17 Tokyo Japan Hideya Ishikura-HMU
April 17 Szeged Hungary SZTE – Admissions Office in Szeged
April 18-20 Budapest Hungary Avicenna
April 19-20 Seoul South Korea Medisociety Korea, FEPC
April 20 Mumbai India Ms. Ranjit Plaha
April 22 Delhi India Ms. Ranjit Plaha
April 22 Seoul South Korea SM Pre-Med Center
April 25-27 Budapest Hungary College International
April 26-27 Abu Dhabi U.A.E. Ghassan El Rifai – Univer360
April 27 Istanbul Turkey Eduideal Education Counselling-Merve Taskin
May 15 Szeged Hungary SZTE – Admissions Office in Szeged
May 15-17 Budapest Hungary College International
May 17 Taipei Taiwan Lincoln
May 18-19 Beijing China Dr. Kelly Zhang
May 22 Shanghai China OSEN Meds/OSEN Overseas Affairs Service Co. Ltd.
May 22-24 Budapest Hungary Avicenna
May 25-26 London UK Ms. Ranjit Plaha
June 1 Toronto Canada Get Global Education-Ms. Julia Barta
June 1 Los Angeles USA George Matsik
June 1-2 Oslo Norway Bjørknes Høyskole
June 4-5 Budapest Hungary College International
June 15 Delhi India Ms. Ranjit Plaha
June 19 Szeged Hungary SZTE – Admissions Office in Szeged
June 29 Los Angeles USA George Matsik

 

 

نمونه سئوالات آزمون ورودی دانشگاه پزشکی سگد مجارستان

دانشجویان عزیز

نمونه آزمون دانشگاه پزشکی سگد مجارستان ، ما قصد داریم به شما برخی از نمونه آزمون های داشنگاه سگد را ارائه دهیم که امیدواریم بتوانید با تمرین و مطالعه برای امتحانات ورودی دانشگاههای علوم پزشکی سگد مجارستان آمادگی لازم را بیابید و همچنین برای شما مفید واقع گردد.

نمونه تست های آزمون های زیست شناسی و شیمی و زبان انگلیسی در ذیل ارایه می گردد که می توانید دانلود نموده و استفاده نمایید.

برای کمک به آمادگی شما در امتحانات ورودی دانشگاههای علوم پزشکی ما شما را با یک لیست سوالات امتحانی واقعی که در امتحانات قبلی برگزار گردیده است آشنا می نماییم.

به این ترتیب شما ممکن است قدرت و توان علمی خود را در امتحان و شایستگی خود را برای شرکت و موفقیت در امتحان می توانید حدس بزنید.

سئوالات امتحانی دانشگاههای مجارستان

(برای دانلود آزمایشات نمونه و پاسخ ها در PDF، روی شماره کلیک کنید)

نمونه سوالات زیادی از کشورهای مختلف نیز دراختیار است که در پست های دیگر در اختیار شما عزیزان گذارده خواهد شد.

خاطر نشان می گردد این نمونه تست ها سئوالات امتحانی مشابه جهت آمادگی شما می باشد و الزاما در امتحانات ورودی از این سئوالات استفاده نخواهد شد و فقط جهت آمادگی است.

روش امتحان و نکات مهم در رابطه با سئوالات امتحانی که بهتر است رعایت نمایید:

 • لطفا ابتدا نمونه سئوالات را در کامپیوتر خود دانلود نمایید
 • سپس پرینت نمایید
 • زمان را ثبت نموده و برای هر سئوال ۶۰ ثانیه در نظر بگیرید
 • شروع به پاسخگویی و علامت زدن با مداد نمایید
 • سپس برای تصحیح عملکرد خود پاسخنامه را دانلود نموده و برگه خود را تصحیح نمایید.
 • برای عادت به شرایط امتحان حتما به نکات فوق دقت فرمایید
 • می توانید از پدر و یا مادر خود بعنوان ناظر کمک بگیرید
 • نتایج امتحانی خود را یادداشت نمایید
 • ضعف ها و پاسخ های اشتباه را بیابید و تلاش کنید که رفع اشکال نمایید

***هشدار به خانواده ها و دانشجویان عزیز: سئوالات امتحانی دانشگاههای مجارستان

در طی سال های اخیر شاهد بوده ایم بسیاری از افراد سود جو در بین دانشجویان رخنه نموده و بیان کرده اند

که سئوالات امتحانات ورودی دانشگاهها را در اختیار دارند و به مبالغ گزاف همین سئوالات را که به رایگان در اختیار شما عزیزان گزاشته شده است را فروخته اند.

حتما به این موضوع توجه فرمایید که در کشورهای اروپایی به دست آوردن سئوالات امتحانی قبل از امتحان به هر طریقی غیر ممکن است

و مجازات های سنگین بهمراه دارد. لذا فریب این افراد سود جو را نخورید و فقط و فقط مطالعه دقیق و برنامه ریزی تحصیلی عالی داشته داشته باشید.

به یاد داشته باشید قبولی شما فقط و فقط در گرو دانش شماست.

با تشکر

مدیریت گروه

نمونه سئوالات امتحانات ورودی دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان: (لطفا ابتدا دانلود و سپس پرینت کنید)

نمونه سئوالات آزمون ورودی دانشگاه پزشکی سگد مجارستان

 

امتحان ورودی مجارستان – دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

نماینده انحصاری دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان در ایران

سخنی با دانشجویان و خانواده ها در رابطه با امتحان ورودی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

آزمون ورودی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان ، امتحان ورودی دانشگاه علوم پچ مجارستان یک آزمون چند گزینه ای در دروس زیست شناسی، شیمی و انگلیسی عمومی و انگلیسی تخصصی پزشکی است

که در سطح معلومات دبیرستان می باشد و همه ساله دانشجویان پس از گزراندن دوره پیش دانشگاهی باید در امتحان ورودی شرکت نمایند.

این امتحان رقابتی است و دانشجویان باید بدانند فقط در صورت قبولی و کسب امتیاز لازم می توانند به دانشگاه ورود نماید.

پرداخت شهریه برای دوره پیش دانشگاهی و گزراندن دوره پیش دانشگاهی نباید این توقع را در دانشجو و یا خانواده ها ایجاد نماید که به صرف آن دانشگاه موظف به پذیرش دانشجو در مقطع بالاتر نماید.

آزمون ورودی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

بسیاری از خانواده های ایرانی متاسفانه با این موضوع احساسی برخورد می نمایند

حال اینکه قبولی و یا عدم قبولی در امتحان ورودی در رشته مرود نظر دانشجو فقط و فقط بستگی به معلومات و دانش خود دانشجو دارد

و در برگزاری و نحوه طرح سئوالات استانداردهای دانشگاهی حاکم است و نه سلیقه افراد و مدیریت ها و ملیت های مختلف.

به خاطر داشته باشید دانشگاه علوم پزشکی پچ  که ۶۵۰ سال قدمت دارد

و جزو دانشگاههای مطرح اروپاست و هر ساله پذیرای تعداد بسیار زیادی دانشجویان بین المللی از اقصا نقاط جهان است

استانداردهای جهانی را رعایت می نماید و متاسفانه دانشجویان ایرانی بر خلاف دانشجویان ملیت های مختلف تحصیل و مطالعه دائمی و با جدیت و استفاده از محیط هایی مانند کتابخانه را جدی نمی گیرند

و در شب امتحان قصد دارند راه ۸ ماهه را یک شبه سپری کنند که قطعا با عدم موفقیت مواجه می شوند.

آزمون ورودی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

لذا از خانواده ها درخواست می شود با توجه به کارنامه های دانشجویان و امار غیبت و تاخیرشان با فرزندان خود تعامل کنند

تا در روز امتحان شاهد عدم موفقیت ایشان نباشند.

“به خاطر داشته باشید هیچ فردی و یا موسسه ای به جای دانشجو و فرزند شما نمی تواند امتحان بدهد

و دانشگاه حتی اگر صندلی خالی داشته باشد دانشجوی بی سواد و بدون دانش کافی را به دانشگاه راه نخواهد داد

پس بدور از هر گونه احساس با فرزندان خود از ابتدا اتمام حجت نمایید و تشویق به برنامه ریزی تحصیلی نمایید

و بر روند پیشرفت تحصیلی ایشان اشراف داشته باشید و پیگیری نمایید.”

با تشکر
مدیریت گروه

زمان و مدت امتحان ورودی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان:

امتحان از روزهای چهارشنبه از ابتدای ماه مارچ تا پایان ماه می برگزار می شود.

مدت امتحان کتبی حداکثر ۲٫۵ ساعت است .

پس از امتحان کتبی یک مصاحبه شفاهی در حد ۲۰ دقیقه برگزار می گردد که ترجیحا در همان روز امتحان برگزار خواهد شد .

توصیه ها برای امتحان ورودی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان:

۱- دانشجویانی که شاغل تحصیل در پچ مجارستان در دوره پیش دانشگاهی هستند باید خود را آماده نمایند

برای امتحانات و نمونه سئوالات امتحانی را تمرین نمایند.

۲- در دانشگاه علوم پزشکی پچ دانشجو می تواند از اولین چهارشنبه ماه مارچ در امتحان شرکت نماید

ولی توصیه می گردد در صورتیکه دانشجو فکر می کند آمادگی لازم را ندارد بهتر است با استاد خصوصی رفع اشکال نماید

و کلاس های خصوصی بهره بگیرد و سپس در امتحان ورودی شرکت نماید.

۳- توصیه می گردد در صورت عدم قبولی در امتحان ورودی در مرتبه اول بهتر است برای امتحان ورودی بعدی از استاد خصوصی استفاده نماید

و رفع اشکال نماید و پس از آمادگی در امتحان وروودی بعدی شرکت نماید و عجله ننمایید .

از طرفی نیز نباید بسیار تعلل و تاخیر نماید و تاریخ های امتحان را از دست بدهد.

۴- دانشجو شما باید دو هفته قبل از طریق ایمیل به صورت شخصی به کالج اعلام آمادگی نماید

و ارایه مدارک نماید و با پرداخت هزینه آزمون ورودی ثبت نام نماید.

آزمون ورودی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

۵- امتحان کتبی از ساعت ۹ صبح شروع می شود و دانشجو باید در نظر بگیرد ۲٫۵ ساعت مدت امتحان را در انجا سپری خواهد نمود.

۶- دانشجویان لطفا یک خودکار و قلم و ماشین با خود بیاورند.

۷- دانشجویان در روز امتحان باید لباس رسمی و مناسب پوشیده و در امتحان ورودی شرکت نمایند.

لباس و رعایت آداب امتحان و قوانین نشانگر شخصیت شماست .

۸- امتحان شفاهی دانشجویان بصورت یک مصاحبه فردی با یکی از استادان دانشکده پزشکی خواهید بود

و از ساعت ۱۳:۰۰ شروع می شود و معمولا ۲۰ تا ۲۵ دقیقه طول می کشد.

۹- نتایج امتحان ورودی ظرف یک هفته پس از امتحان ورودی اعلام خواهد شد.

۱۰- تذکر و هشدار: دانشجویان به خاطر داشته باشند بهمراه داشتن موبایل و یا دستگاههای شنود و هر گونه شبیه به آن و تقلب از هر نوعی باعث اخراج دانشجو از سرجلسه امتحان خواهد شد

و به هیچ وجه جبران پذیر نخواهد بود و حق شرکت در امتحانات بعدی نیز از دانشجو سلب خواهد گردید.

 

نمونه آزمون ورودی انگلیسی دانشگاه پچ مجارستان

در اینجا نمونه سئوالات زبان انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان بعنوان نمونه در زیر خدمتتان ارایه می گردد که امیدوارم مفید واقع گردد.

امتحانات کالج مک دانیل بوداپست مجارستان

نماینده رسمی کالج مک دانیل در ایران

نمایندگی کالج مک دانیل مجارستان از سال ۱۹۹۵

نمایندگی کالج مک دانیل مجارستان در ایران اعلام میدارد کالج پرافتخار مک دانیل مجارستان فعالیت رسمی خود

را از سال ۱۹۹۰ آغاز نموده است و ما بعنوان نمایندگی کالج مک دانیل در ایران از سال ۱۹۹۵ فعالیت خود را آغاز نموده ایم.

با افتخار اعلام میداریم: بر اساس اسناد و گزارش سایت رسمی کالج مک دانیل بوداپست مجارستان (اعلام شده در زیر) و

مطابق اعلام کالج مک دانیل گروه ما بعنوان نمایندگی کالج در ایران و اولین نماینده کالج مک دانیل در ایران و

قدیمی ترین نماینده کالج مک دانیل در مجارستان در ایران از سال ۱۹۹۵ بصورت رسمی فعالیت می نماید

و با افتخار اعلام می داریم موسسه ما بعنوان نماینده رسمی کالج مک دانیل در ایران آماده خدمت رسانی

به شما عزیزان علاقمند و جوانان عزیز ایرانی هستیم.

کالج مک دانیل مجارستان از حدود ۳۰ سال پیش آغاز به کار کرد و با ارایه دوره های پیش دانشگاهی کالج مک دانیل مجارستان

خدمت رسانی نمود و خدمات کالج مک دانیل مجارستان آغاز گردید.

آزمون های ورودی کالج مک دانیل مجارستان

آزمون های ورودی کالج اینترنشنال بوداپست مجارستان

جزئیات آزمون ورودی رشته های علوم پزشکی دانشگاههای مجارستان در  کالج مک دنیل مجارستان

آزمون شامل دو بخش نوشتاری و گفتاری است:   زیست شناسی (۲۰ سئوال) ، شیمی (۲۰ سئوال) و انگلیسی (۶۰ سئوال).

در بخش شفاهی از شما درباره زیست شناسی ، شیمی و شاید فیزیک و همینطور درباره علت و انگیزه شما برای پزشک شدن سئوال خواهد شد.

آزمون ورودی رشته دامپزشکی

کسانی که درخواست برای ورود به دانشگاه دامپزشکی سنت اشتوان مجارستان نموده اند فقط باید در یکی از امتحانات شفاهی و یا کتبی شرکت نمایند.

آزمون ورودی رشته روانشناسی

شامل مصاحبه شفاهی در مورد انگیزه برای شرکت در دوره کارشناسی در مجارستان و کارشناسی ارشد در مجارستان می باشد.

آزمون ورودی رشته بهداشت و درمان

شامل زبان انگلیسی (۴۰ سئوال) و مصاحبه شفاهی در مورد انگیزه شما در انتخاب این رشته.

 

چه کسانی می توانند پذیرش سال یک بگیرند ؟

معافیت از امتحان ورودی و درخواست پذیرش سال یک برای دانشجویان مک دنیل کالج بوداپست مجارستان

 

تقاضای معافیت از آزمون ورودی ممکن است در زیر پایگاه های زیر باشد:

دانشگاه علوم پزشکی سملوایز : چه کسانی می توانند پذیرش سال یک بگیرند

چه کسانی می توانند پذیرش سال یک بگیرند ، دانشجویانی که مدارک زیر را ارایه نمایند می توانند بدون شرکت در امتحان ورودی دانشگاه درخواست پذیرش سال یک دانشگاه را نمایند

و بخش پذیرش دانشگاه مدارک ایشان را بررسی می نماید

و در صورت واجد شرایط بودن پذیرش سال یک جهت تحصیل در مجارستان در علوم پزشکی برای ایشان صادر می شود.

مدرک تحصیلی کارشناسی در یک زمینه مرتبط پیش نیاز است

مانند لیسانس زیست شناسی ، پرستاری ، شیمی ، پیراپزشکی و … داشته باشد.

همچنین متقاضی باید دارای سطح کافی انگلیسی باشد و حداقل یکی از مدارک زبان انگلیسی زیر را ارایه نماید:

 • آیلتس با نمره ۶٫۵
 • تافل آی بی تی ۸۱
 • مدرک زبان می شی گان Michigan
 • مدرکی دال بر ۳ سال تحصیل در یکی از کشورهای انگلیسی زبان مانند آمریکا ، کانادا ، استرالیا ، نیوزلند و انگلستان
 • داشته مدرک سیتی زن شیپ یا پاسپورت یکی از کشورهای انگلیسی زبان ذکر شده فوق
 • داشتن مدرک دیپلم IB از انگلستان

لطفا توجه داشته باشید:

دانشگاههای مجارستان  فقط به کسانی که مدارک کامل را ارایه می دهند پذیرش می دهد.

مدارک ناقص بررسی نمی گردد و تصمیم گیری در مورد موارد ناقص انجام نمی شود.

دانشگاه علوم پزشکی سگد مجارستان : چه کسانی می توانند پذیرش سال یک بگیرند

– صاحبان دیپلم IB با درجه حداقل ۵ در زبان انگلیسی و گذراندن دو درس از علوم طبیعی (زیست شناسی، شیمی، فیزیک).

– داشتن مدرک کارشناسی B.Sc. از دانشکده علوم طبیعی، علوم زیستی، علوم پزشکی، شیمی، زیست شناسی، فیزیک و بهداشت دهان و دندان در برنامه دندانپزشکی.

دانشجویانی که درخواست معافیت از امتحان ورودی را دارند،

باید یک نسخه از مدارک تایید شده خود را ارسال کنند.

دیپلم، رونوشت ریزنمرات رسمی و توضیحات و سیلابس درس (های) گذرانده شده دارندگان مدرک کارشناسی B.Sc.

– دارندگان مدرک سطح پیشرفته GCE با نتیجه حداقل سطح Aیا A + در ۳ موضوع علوم طبیعی

(صاحبان سطح GCE O و GCE AS سطح مجاز به دریافت معافیت نیستند)

دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان : چه کسانی می توانند پذیرش سال یک بگیرند

داشتن مدرک کارشناسی مرتبط با با یک مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس ۶٫۵

و یا یک مدرک زبان انگلیسی در سطح B2مورد نیاز است.

دانشگاه دامپزشکی بوداپست مجارستان

– دیپلم IB

– تحصیلات کالج / دانشگاهی مرتبط (حداقل یک سال تکمیل دوره پیش دانشگاهی در زمان درخواست)

– امتحان سطح (سیستم UK)

اگر شما هر یک از شرایط فوق را برآورده کرده و دارای سطح کافی زبان انگلیسی هستید،

ممکن است برای معافیت از امتحان حاصل گردد و بتوانید درخواست پذیرش سال یک را بدهید.

چه کسانی می توانند پذیرش سال یک بگیرند

با این حال، شما هنوز هم باید فرم درخواست دانشگاه انتخاب شده را تکمیل کنید

و همراه با اسناد درخواست شده ارسال کنید (لیست را در هر دانشگاه بررسی کنید).

اسناد مورد نیاز اضافی برای متقاضیان برای معافیت از امتحان ورودی :

– کپی از مدارک تحصیلی مرتبط درخواست و یا کپی از IB و یا سطح A است

– شرح دوره موضوع مورد مطالعه (برنامه درسی)

– مدرک دانش زبان: امتحان زبان سطح B2 (مانند کمبریج FCE / CAE، TOEFL، IELTS)

اگر زبان مادری شما انگلیسی باشد، مدارک فوق درخواست نمی شود.

نکته مهم: چه کسانی می توانند پذیرش سال یک بگیرند

متقاضیان باید در فرم درخواستی اپلیکیشن که تکمیل می کنند

حتما در فرم قید نمایند که متقاضی معافیت از امتحان ورودی و متقاضی دریافت پذیرش سال یک دانشگاههای پزشکی مجارستان هستند

و یا یک نامه رسمی درخواست معافیت از امتحان ضمیمه نمایند.

جهت صدق گفتار عینا مطالب وب سایت مک دانیل در زیر نقل شده است :

 

Exam exemption

Applying for exemption from the entrance exam is possible on the following bases:

 • Semmelweis University

Degree in a related field is a prerequisite and the applicant has to posess a sufficient level of English.

Please note: The University only accepts full application packages. Decisions will not be made about incomplete applications.

 • University of Szeged

– Holders of IB Diploma with a grade of at least 5 in English and two natural sciences subjects (Biology, Chemistry, Physics).

– B.Sc. Degree in Natural Science, Life Science, Biomedical Sciences, Chemistry, Biology, Physics and Dental Hygiene for Dentistry program. Students applying for exemption from the entrance exam need to submit a certified copy of their B.Sc. diploma,their official Transcript(s) and official Course Description(s); Holders of a B.Sc.

– Only holders of GCE Advance Level with a result of at least A or A+ level with an A result in 3 Natural Science subjects

(Holders of GCE O Level and GCE AS Level are NOT entitled to get exemption)

 • University of Pécs

Degree in a related field is a prerequisite with proof of B2-level English knowledge.

 • University of Veterinary Medicine

– IB diploma

– Major related previous college/university studies (degree gained or at least one year completed at the time of application)

– A-level exam (UK system)

If you meet any of the above conditions and posess a sufficient level of English you may apply for the exemption.

However, you still need to fill in the application form/s of the chosen university/ies and send along with the requested application documents (check the list at each university).

Additional required documents for applicants for exam exemption:
– copy of transcript/degree of the related studies the request is based on, or copy of the IB or A-level
– course description of the subjects studied (syllabus)
– proof of language knowledge: B2 level language exam (such as Cambridge FCE/CAE, TOEFL, IELTS) Doesn’t apply if your mother tongue is English.

Important: applicants need to indicate on the application form that they’re applying for exemption from the entrance exam or need to attach an official letter requesting the exemption including what it’s based on.

 

مدارک لازم برای امتحان ورودی دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان

انگیزه نامه یا موتیویشن لتر Motivation Letter

انگیزه نامه یا Motivation Letter چیست ، نامه انگیزشی بخشی از فرم درخواست آنلاین برای ورود به دانشگاههای علوم پزشکی است.

دستورالعمل ها و معیارهای ارزیابی برای نامه انگیزه نیز معمولا در فرم درخواست آنلاین موجود است…

برای ادامه مطلب لطفا روی لینک روبرو کلیک نمایید: انگیزه نامه یا موتیویشن لتر  Motivation Letter چیست؟

 

رزومه و یا سی وی Resume / CV

رزومه در اصل یک کلمه فرانسوی هست (résumé) و در فارسی هم به همین اسم یا سی وی که مخفف واژه انگلیسی Curriculum Vitae هست شناخته می‌شود.

رزومه یک خلاصه‌ای از سوابق کاری و تحصیلات و مشخصات فرد است در آن نوشته شده و …

برای ادامه مطلب لطفا روی لینک روبرو کلیک نمایید: رزومه چیست؟ 

 

 

توصیه نامه یا رکامندیشن لتر Recommendation Letter

توصیه‌نامه (Recommendation Letter) نامه‌ای است که شخصی برای توصیه دیگری می نگارد و نظرش را در مورد عملکرد وی ابراز می دارد.

توصیه‌نامه‌هایی که برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌ها لازم است، از طرف استاد برای متقاضییان نوشته می‌گردد…

برای ادامه مطلب لطفا روی لینک روبرو کلیک نمایید: توصیه نامه چیست؟

 

نکات مهم روز امتحان کتبی دانشگاه پزشکی مجارستان

نکات مهم روز امتحان کتبی دانشگاه پزشکی مجارستان ، نکاتی که بسیار ضروری میباشند.

 • امتحان تستی است و شما ۲۰ سئوال زیست شناسی و ۲۰ سئوال شیمی و ۴ سئوال زبان انگلیسی دارید. برای هر سئوال یک دقیقه وقت دارید. پس زمان بندی را برای پاسخگویی رعایت کنید
 • نام و نام فامیل خود را در بالای برگه سئوالات و پاسخنامه دقیق و خوش خط بنویسید
 • از خودکار آبی برای نوشتن استفاده کنید . خودکار مشکی و یا قرمز و یا مداد قابل قبول نیست
 • جواب ها را در پاسخ نامه دقت کنید که جابجا ننویسید
 • معمولا سئوال ها به تقسیم بندی زیر است : ۲۵% سئوال ها ساده ، ۲۵% سئوال ها متوسط ، ۲۵% سئوال ها سخت ، ۲۵% سئوال ها خیلی سخت (که معمولا این بخش تعیین کننده قبولی است) که باید در زمان بندی دقت کنید که برای سئوال های خیلی سخت زمان بیشتری برای تفکر و رسیدن به پاسخ نیاز دارید
 • در بخش امتحان زبان انگلیسی که ۴۰ تست دارد . یک انشاء حداقل ۱۵۰ کلمه ای باید بنویسید و زمان خود را طوری تنظیم که بتوانید در پایان این قسمت را هم با موفقیت انجام دهید. در این بخش باید سعی کنید املاء کلمات و نقطه گزاری و پاراگراف بندی و استفاده از فعل و فاعل صحیح را انجام دهید
 • در روز امتحان کتبی یک ساعت قبل از امتحان در محل امتحان حضور داشته باشید
 • در روز امتحان کتبی حتما ماشین حساب و خودکار آبی بهمراه داشته باشید
 • از دوستانی که در روز امتحان به شما استرس وارد می کنند دوری کنید
 • برای پیگیری از استرس و از دست دادن آب بدن در اثر استرس و تعرق حتما یک بطری آب بهمراه داشته باشید.
 • برای جلوگیری از افت فشار خون حتما با خود شکلات و یا شیرینی بهمراه داشته باشید
 • پس از امتحان کتبی همان روز و یا فردای ان روز مصاحبه شفاهی می باشد و لیست تقسیم بندی اسامی بر روی بود اعلام میگردد
 • امتحانات ورودی کلیه دانشجویان ایرانی و خارجی در یک روز برگزار می گردد
 • شرکت در امتحان ورودی دانشگاه سگد در شهر بوداپست و یا در شهر سگد، تفاوتی با هم ندارد و دارای شانس قبولی مساوی برای دانشجویان است
 • نتایج امتحانات کتبی و مصاحبه شفاهی معمولا بعد از ۴ هفته در سایت سمافور دانشگاه سملوایز و یا سایت دریم اپلای دانشگاه سگد اعلام می شود
 • بعد از اعلام نتایج قبولی، دانشجویان قبول شده باید قبل از آخرین فرصت اعلام شده پیش پرداخت شهریه را به حساب دانشگاه ها واریز نمایند.
 • دانشجویان قبول شده دانشگاه سملوایز باید مدارک مورد نیاز دانشگاه سملوایز را مستقیما به دفتر دانشگاه ارایه نمایند
 • دانشجویان قبول شده دانشگاه سگد باید مدارک مورد نیاز دانشگاه سگد را به آدرس دفتر پذیرش دانشگاه پست سفارشی نمایند و قبض و رسید رسمی از دفتر پست دریافت دارند

نبایدها در امتحان کتبی امتحان ورودی دانشگاه پزشکی مجارستان

 • برای امتحان کتبی لازم نیست لباس رسمی بپوشید و از پوشیدن لباس های غیر راحت پرهیز کنید.
 • در سر جلسه امتحان کتبی نمی توانید به دستشویی بروید
 • از همراه داشتن موبایل بپرهیزید
 • همراه داشتن ساعت مچی دیجیتال و یا اپل واچ و امثالهم ممنوع است
 • همراه داشتن جزوه و کتاب و نوشته در روز امتحان و در سر جلسه امتحان کتبی ممنوع و به منزله تقلب است
 • از هرگونه و هر نوع تقلب بپرهیزید و از افرادی که به شما توصیه تقلب می کنند دوری کنید
 • افراد شیادی با وعده فروش نمونه سئوالات شما را به بیراهه می برند و سئوالاتی که بصورت رایگان در سایت دانشگاهها هست را به شما می فروشند. به شدت از این افراد دوری کنید.
 • بعضی افراد خود را صاحب نفوذ در دانشگاه معرفی می کنند و با عناوین مختلف سعی دارند تا اعتماد شما را جلب کنند و در نهایت از شما سودجویی کنند از این افراد به شدت بپرهیزید.

برای “روش های کاهش استرس در امتحان کتبی” به پادکست صوتی زیر گوش فرا دهید. امیدوارم مفید واقع گردد.

با آرزوی توفیق و موفقیت همه دانشجویان عزیز در امتحانات ورودی دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان
با تشکر مهدی دارا

فهرست مطالب امتحان ورودی دانشگاههای مجارستان

در این قسمت شما با این مباحت آشنا میشوید:

درباره امتحان ورودی مجارستان

 • مدارک لازم آزمون ورودی پزشکی مجارستان 
 • نکات مهم فرم سمافور دانشگاه سملوایز مجارستان
 • اشتباهات تکمیل فرم امتحان ورودی پزشکی مجارستان
 • امتحان کتبی دانشگاههای پزشکی مجارستان
 • نکات مهم روز امتحان کتبی دانشگاه پزشکی مجارستان
 • پادکست های صوتی کاهش استرس شب امتحان ورودی مجارستان
 • ۷۰ نکته مهم روز مصاحبه امتحان ورودی مجارستان

 

امتحان ورودی مجارستان – دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان

 • هشدار نمایندگان رسمی دانشگاه پزشکی سملوایز مجارستان در ایران
 • امتحان ورودی دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان
 • نمونه آزمون دانشگاههای پزشکی مجارستان
 • بعد از قبولی در آزمون ورودی دانشگاه سملوایز مجارستان
 • ثبت نام امتحان ورودی دانشگاه سملوایز مجارستان
 • تاریخ امتحان ورودی دانشگاه سملوایز مجارستان در سال ۲۰۱۹

 

امتحان ورودی مجارستان – دانشگاه علوم پزشکی سگد مجارستان

 • نمایندگان دانشگاه پزشکی سگد مجارستان در ایران
 • ثبت نام امتحان ورودی دانشگاه پزشکی سگد مجارستان
 • تاریخ امتحان ورودی دانشگاه پزشکی سگد مجارستان ۲۰۱۹
 • نمونه سئوالات آزمون ورودی دانشگاه پزشکی سگد مجارستان

 

امتحان ورودی مجارستان – دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان

 • نمایندگان انحصاری دانشگاه پزشکی پچ مجارستان در ایران
 •  آزمون ورودی دانشگاه علوم پزشکی پچ مجارستان
 • نمونه آزمون ورودی انگلیسی دانشگاه پچ مجارستان

 

امتحان کالج مک دانیل بوداپست مجارستان

 • نماینده رسمی کالج مک دانیل در ایران
 • آزمون های ورودی کالج مک دانیل مجارستان
 • قبول نشده گان در امتحان مک دانیل چه کنند
 • سئوالات امتحانی دانشگاههای مجارستان
 • چه کسانی می توانند پذیرش سال یک بگیرند ؟

 

مدارک لازم برای امتحان ورودی دانشگاههای علوم پزشکی مجارستان

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

13 − نه =

فهرست