دانشگاههای هنر اسلواک

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. تحصیل در اسلواک
 4. chevron_right
 5. دانشگاههای هنر اسلواک

دانشگاههای هنر اسلواک

آکادمی هنر اسلواک

در بانسكا بيستريكاي اسلواكي در جولاي سال ۱۹۹۷ آكادمي هنر به عنوان مركزي براي آموزش هنرمندان حرفه‌اي تأسيس شد. اين شهر زيبا داراي اماكن تاريخي متعدد و امكانات فرهنگي و ورزشي گوناگون است و به دليل احاطه شدن ميان تپه‌ها، شرايط عالي براي ورزش اسكي دارد.
هدف عمدة اين آكادمي، ترويج تحصيل دانشگاهي در كنار فعاليتهاي خلاقانة هنري است. آكادمي، فرهنگ و هنر را توسعه مي‌دهد و بر اساس آن برنامه‌هاي مختلف دانشگاهي در زمينه‌هاي موسيقي، هنرهاي زيبا و دراماتيك، براي دانشجويان خود فراهم مي‌آورد. دانش‌آموختگان در اين آكادمي به بالاترين مدارك دانشگاهي دست مي‌يابند و اين به آنها امكان مي‌دهد كه بعدها در زمينه‌هاي مرتبط با رشتة خود چه در داخل جمهوري اسلواكي و چه در خارج آن، به كار مشغول شوند.

آكادمي هنر سه بخش عمده دارد:

 • هنرهاي زيبا
 • هنرهاي دراماتيك
 • موسيقي

در بخش هنرهاي دراماتيك اين مهارتها، به دانشجويان آموزش داده مي‌شوند:

 • بازيگري
 • كارگرداني
 • نمايشنامه‌نويسي
 • توليد فيلم
 • تاريخ و تئوري درام

مدت تحصيل در آكادمي هنر پنج سال است. اين زمان به دو مرحله تقسيم مي‌گردد:

 • كارشناسي
 • كارشناسي ارشد

بخش كارشناسي سه ساله است و در پايان اين دوره، آزموني برگزار مي‌شود كه قبولي در آن به معناي پذيرفته شدن در مقطع كارشناسي ارشد است. دورة اين مقطع، دو سال است و در پايان دانشجو مدركي به نام Mgr. دريافت مي‌كند و براي ورود به بازار كار، آماده مي‌گردد.

در كنار اين برنامه اصلي، آكادمي، برنامه‌هاي مختلف فرهنگي و هنري براي دانشجويان دارد و آنها را تشويق مي‌كند تا آموخته‌هايشان را به صورت عملي به كار گيرند.

زبان رسمي تدريس در آكادمي، اسلواكي است. اما بعضي دروس، با توجه به ميزان آمادگي و يادگيري دانشجويان، به زبان انگليسي نيز تدريس مي‌شود.

خوابگاه

آكادمي هنر اسلواكي، خوابگاهي براي دانشجويان خود دارد، شامل هجده اتاق دو تخته با سرويسهاي بهداشتي جداگانه. هر اتاق ظرفيت يك نفر اضافه را دارد، بنابراين حداكثر گنجايش اين خوابگاه ۱۰۸ نفر محاسبه شده است. هر اتاق يك آشپزخانه كوچك با يك گاز و يخچال كوچك دارد.

هزينة اين خوابگاه براي هر شب و هر نفر حدود ۳۱۰ كرون اسلواكي۱ است.

در حدود ۵۰ متري آكادمي نيز پانسيوني وجود دارد كه دانشجويان را به صورت نيمه‌وقت يا تمام‌وقت مي‌پذيرد. هزينه اين خوابگاه براي دانشجويان نيمه‌وقت بين ۹۰ تا ۱۳۰ و براي دانشجويان تمام‌وقت بين ۱۳۰ تا ۲۰۰ كرون اسلواك مي‌باشد.

در اين خوابگاهها، رايانه و اينترنت و اتاقهاي مطالعه به طور رايگان در اختيار دانشجويان قرار مي‌گيرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

19 − 1 =

فهرست