دانشگاههای پزشکی اوکراین

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. تحصیل در اوکراین
 4. chevron_right
 5. دانشگاههای پزشکی اوکراین

دانشگاه پزشکی بوگامولتس کیف اوکراین

دانشگاه ملی پزشکی بوگامولتس کیف اوکراین

The O.O.Bohomolets National Medical University

براساس اطلاعیه وزارت بهداشت ایران؛ دانشگاههای علوم پزشکی ارمنستان و اکراین از ابتدای سال ۲۰۱۰ غیرمعتبر می‌باشند. ولی می توان به شرح ذیل اقدام نمود  دانش آموزان سوم تجربی و ریاضی می توانند یک سال دوره پیش دانشگاهی و مقدماتی زبان روسی را در کالجهای زبان اوکراین بخوانند و در سال بعد در دانشگاه پزشکی بلاروس(روسیه سفید) که مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد؛ ادامه تحصیل دهند.

تاسیس دانشگاه پزشکی بوگامولتس به صورت رسمی به عنوان دانشگاه پیراگوف در سال ۱۸۶۱ میلادی صورت پذیرفت و در سال ۱۹۱۸ با نام دانشگاه بوگامولتس فعالیت خود را آغاز نمود و معروفترين دانشگاه علوم پزشكي اوكراين و يكي از سه دانشگاه مشهور جمهوريهاي تازه استقلال يافته مي باشد.

 

اين دانشگاه در رشته هاي پزشكي،‌ دندانپزشكي و داروسازي از تمام دنيا دانشجو مي پذيرد. داشتن مدرك ديپلم متوسطه و معدل ۱۶ براي ورود به رشته دندانپزشكي و داروسازي الزامی است و رشته داروسازي بصورت ناپيوسته بوده و همانند ايران دكتراي پيوسته ندارد و جهت ورود به اين رشته مصاحبه زبان نيز برگزار مي گردد زيرا ظرفيت جذب دانشجويان خارجي محدود مي باشد.

براساس اطلاعیه وزارت بهداشت ایران؛ دانشگاه های علوم پزشکی ارمنستان واکراین از ابتدای سال ۲۰۱۰ غیرمعتبر می‌باشند.ولی می توان به شرح ذیل اقدام نمود:

دانش آموزان سوم تجربی وریاضی (با معدل کل ۱۶ به بالا)می توانند یک سال دوره پیش دانشگاهی و مقدماتی زبان روسی را دریکی از کالجهای زبان اکراین بخوانند و در سال بعد در دانشگاه پزشکی بلاروس(روسیه سفید) که مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد؛ ادامه تحصیل دهند.)

متقاضیان تحصیل در رشته های علوم پزشکی عمومی باید دارای معدل دیپلم نظام قدیم بالای ۱۶ ویا پیش دانشگاهی بالای ۱۷ باشند(دررشته های علوم تجربی یا ریاضی فیزیک).

داوطلبان فاقد مدرک پیش دانشگاهی میتوانند این دوره را در اکراین طی کنند. مدرک پیش دانشگاهی اخذ شده از اکراین به شرط دارا بودن معدل بالای ۱۷ مورد تایید وزارت بهداشت ایران میباشد.

دانشگاه ملی پزشکی بوگامولتس اصلی ترین موسسه آموزش عالی پزشکی در کشور اوکراین محسوب می شود. در سال ۲۰۰۶ این دانشگاه جشن ۱۶۵ سالگی تاسیس دانشگاه، تولد ۱۲۵ سالگی آکادمیست دارنده نام دانشگاه یعنی بوگامولتس و  تولد ۱۱۵ سالگی آکادمیست بولگاکوا سازنده شورای علمی دانشجویی  را برپا کرد. تاسیس دانشگاه پزشکی بوگامولتس به صورت رسمی به عنوان دانشگاه پیراگوف در سال ۱۸۶۱ میلادی صورت پذیرفت. بعد از آن نام این دانشگاه چندین بار دستخوش تغییر واقع شد و در سال ۱۹۶۴ بود که نام بوگامولتس برای این دانشگاه برگزیده شد. در سال ۱۹۹۵ این دانشگاه موفق به ارتقاء به درجه ملی گردید.

امروزه در دانشگاه ۱۱ دانشکده و ۸۰ کرسی آموزشی مشغول به فعالیت بوده و در کادر علمی –آموزشی آن ۱۲۰۰ استاد شامل  تعداد فراوانی  پروفسور (۱۱۶ نفر) ، دکتر (۱۸۰ نفر)، دانشیار(۳۳۰ نفر) و نزدیک به ۷۰۰ کاندیدای علوم به چشم  می خورد که سبب شده است که دانشگاه دارای کیفیت آموزشی بالایی باشد و از نظر رتبه بندی دانشگاه های پزشکی اوکراین در مکان اول قرار گرفته است.

این دانشگاه دارای ۹ ساختمان آموزشی، کتابخانه مجهز به سیستم اینترنت، ۱۶ کلاس کامپیوتر با ظرفیت ۸۰۰ دستگاه کامپیوتر ( برای هر ۱۰ دانشجو ۱ کامپیوتر در نظر گرفته شده است)، کلینیک دندانپزشکی، موزه تاریخ پزشکی، ۷ خوابگاه دانشجویی، ۹ کافه تریا و غذا خوری دانشجویی و غیره می باشد. دانشگاه با  بیش از ۲۰ موسسات و ارگان های بین المللی و خارجی کشور های مختلف جهان قرار داد همکاری دارد و در ۱۷ پروژه آموزشی و   ۵۶ پروژه علمی بین المللی شرکت داشته است. تا سال ۲۰۰۴ میلادی تدریس در این دانشگاه به زبان های روسی، اوکراینی انجام می شد و از سال ۲۰۰۴ فرم تحصیلی انگلیسی نیز شروع به کار کرد.

در طی سال های فعالیت دانشگاه بیش از ۸۱۰۰۰ پزشک مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت نموده اند که از این میان ۳۰۰۰ متخصص خارجی از ۵۴ کشور مختلف جهان می باشند و می توان گفت که در یک چهارم از کشور های دنیا پزشک فارغ التحصیل این دانشگاه مشغول به طبابت است.

در حال حاضر در این دانشگاه ۹ هییت علمی ویژه در خصوص دفاع رساله های دکتری برای ۱۹ تخصص متفاوت فعالیت دارند. همه ساله در دانشگاه ۵۰ اثر تحقیقاتی و  ۲۲ مجله علمی منتشر شده و نزدیک به ۱۵۰ گواهی اختراع  به ثبت می رسد.

رشته های تحصیلی دانشگاه

پزشكي(۶ سال)، دندانپزشكي(۵ سال – معدل ۱۶ ديپلم) ، داروسازي (دكترا ندارد – ۵سال)، تخصصهاي پزشكي و دندانپزشكي (۳-۵ سال)

زبان تدريس دانشگاه و وضعيت خوابگاه   زبان تدريس روسي و شرط ورود، قبولي در دوره پاتفك و دوره آموزش با خوابگاه و خوابگاه كالج و دانشگاه تازه مرمت شده و در يك محل و بصورت بلوك بلوك است كه در هر بلوك يك سرويس كامل و يك اتاق ۲ تخته و يك اتاق ۳ تخته است. فاصله خوابگاه و دانشگاه زياد است.

رشته های تحصیلی عبارتند از:

General medicine

Pediatrics

Preventive medicine

Dentistry

Medicine psychology

Pharmacy

آکادمی تخصصی پزشکی شوپی کا اوکراین

تحصیل در اوکراین در آکادمی تخصصی علوم پزشکی کیف  شوپی کا

National P.L. Shupika Medical Academy of Postgraduate Education

این دانشگاه ‌مركز تخصصي علوم پزشكي در اوکراین مي باشد كه بصورت تخصصي ، تخصصهاي علوم پزشكي را ارائه مي دارد. در اين آكادمي دانشجويان گروه پزشكي ميتوانند پس ازگذراندن يك ترم فشرده زبان روسي وارد كورس اصلي تخصصي شده و دوره خويش را آغاز كنند.

 

تخصصهاي باليني گوارش، جراحي عمومي، جراحي قلب، اطفال، جراحي اعصاب، زنان و زايمان، چشم، كودكان، ارتوپدي، اعصاب، پوست، طب اورژانس، گوش، حلق و بيني، روانپزشكي، كليه و مجاري ادراري، سرطان، پاتولوژي، غدد، طب هسته اي، راديولوژي و ارولوژي و تخصصهاي غيرباليني و تخصصهاي دندانپزشكي شامل بيماريهاي لثه، پريودونتولوژي، ترميمي و … دانشجو مي پذيرد.

آکادمی تخصصی پزشکی کی یف یکی از نخستین موسسات علمی – آموزشی اوکراین می باشد که در دوره دولت اوکراین ( ۱۹۱۷-۱۹۱۹) در زمان احیای علمی، فرهنگی و آموزشی اوکراین تاسیس شده است .(این آکادمی در سال ۱۹۱۸ میلادی تاسیس گردید.) در سال ۱۹۱۹ ضمن سازماندهی مجدد و ملی شدن، به عنوان انستیتوی کارآموزی پزشکان کی یف تحت پوشش سازمان آموزش عالی آن زمان قرار گرفت. تا شروع جنگ جهانی دوم انستیتوی فوق با بیش از ۱۰۰۰ فارغ التحصیل دارای ۲۴ دپارتمان بود. انستیتوی کارآموزی پزشکی کی یف در سال ۱۹۹۶ زیر ساختی شد برای تشکیل آکادمی تخصصی پزشکی کی یف که به نام یکی از دولتمردان و دانشمندان مشهور آن زمان یعنی پروفسور شوپیک نامگذاری شد.

در سال ۲۰۰۵ نیز از طرف آقای یوشنکو ریاست جمهوری اوکراین عنوان ملی دریافت کرده و به آکادمی ملی تخصصی پزشکی شوپیکا تغئیر نام داد.

هدف اصلی این آکادمی از همان زمان آغاز به کار آن مشخص شد و تا کنون نیز ادامه دارد که  تربیت متخصصین در زمینه های مختلف علم پزشکی می باشد. امروزه آکادمی تخصصی شوپیکا از برترین و قویترین موسسات آموزش عالی کشور اوکراین در تربیت آسپیرانتور است که دارای ۶ دانشکده، ۷۰ کرسی آموزشی، ۱۵۰ پروفسور و ۴۰۰ دکتر مشغول به فعالیت می باشد. مساحت کل این آکادمی ۸ هزار متر مربع بوده و همچنین شامل ۵ خوابگاه دانشجویی با ظرفیت بیش از ۲ هزار نفر است.

در آکادمی ۹ شورای ویژه برای دفاع از رساله های دکتری و کاندیدای علوم در رشته های مختلف بیماری های داخلی، بیماری های عصبی، جراحی، زنان و زایمان، پزشکی قانونی، داروسازی، چشم پزشکی و غیره وجود دارد. در ۵ سال اخیر در این شوراها بیش از ۱۰۰ رساله دکتری و ۴۰۰ رساله کاندیدای علوم مورد دفاع واقع شده اند. همچنین در ۲۵ سال اخیر بیش از ۳۰۰ دکتر و ۱۵۰۰ کاندیدای علوم پزشکی در این آکادمی تربیت شده که نزدیک به ۱۰۰ نفر از آنان شهروندان کشور های خارجی می باشند. فعالیت های مشاوره ای و درمانی از طرف اعضای دپارتمان های آکادمی در مراکز درمانی با داشتن بیش از ۷۰۰۰ تخت بیمارستان و ۱۲ مرکز تحقیقاتی مربوطه صورت می گیرد.

سالانه بیش از ۲۰۰ هزار مشاوره پزشکی و ۴۰ هزار جراحی توسط اعضای هئیت های علمی آکادمی انجام می پذیرد که در امور تحقیقاتی برای ارائه روشهای جدید تشخیص، درمان و پیشگیری مورد استفاده قرار می گیرند.

این آکادمی در زمینه های مختلف پزشکی از جمله سیستم عروقی – شریانی و مغزی شریانی، پیشگیری و درمان بیماران مادران، نوزادان و اطفال، پیشگیری و روشهای تصحیح نقصهای ایمونولژیکی و ژنتیکی در اشکال متفاوت پاتولوژیک مربوطه، راه های موثر در کمک های اولیه و اورژانس ، بالا بردن جراحی های ارگان های داخلی بدن و دستگاه های حرکتی، ایجاد داروهای جدید، پیشگیری از توبرکولوز و ایدز و بسیاری از مسیرهای دیگر فعالیت های تحقیقاتی گسترده ای دارد.

آکادمی ملی تخصصی پزشکی کی یف به طور موفقیت آمیز با آکادمی های بیشماری در سطح جهانی از جمله با کشور های آمریکا، آلمان، کانادا، یونان، انگلستان، لهستان، سویس و ایتالیا همکاری می نماید. از سال ۲۰۰۱ آکادمی به عنوان یک مرکز آموزشی و تحقیقاتی تراز اول اوکراین در زمره اعضای آکادمی های جهانی قرار گرفت.

دانشکده های این آکادمی عبارتند از:

Faculty of Surgery

Faculty of Therapeutics

Faculty of Pediatrics

Medico-Prophylactic and Pharmaceutical Faculty

Faculty for Advanced Training of Teachers and Professors

Faculty of General practice – family medicine

دانشگاه علوم پزشکی لووف اوکراین

دانشگاه علوم پزشکی لووف

Lviv State Medical University

این دانشگاه در سال ۱۷۸۴ تاسیس شده و معتبر ترین دانشگاه پزشکی اوکراین میباشد که در جایگاه  ۷۰۰ برترین دانشگاههای جهان قرار گرفته است.

دانشکده های دیگر دانشگاه علوم پزشکی لووف اوکراین در سالهای ۱۹۵۶ و سال ۱۹۹۴ تاسسیس کردید.

دانشجویان میتوانند در رشتهای مختلف پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی و داروسازی، همینطورتخصصهای مختلف پزشکی در این دانشگاه تحصیل کنند .

 

اين دانشگاه با وجود اينكه هنوز تائيد ايران نشده است ولي تنها دانشگاه علوم پزشكي انگليسي زبان اوكراين ميباشد كه در سال ۱۷۸۴ توسط جوزف دوم كه بعدها امپراتور اتريش مجارستان شد تاسيس گرديد و قدمت زيادي دارد . در حال حاضر اين دانشگاه داراي ۸۸ پروفسور و ۲۹۴ دانشيار و ۴۰۰ استاديار و بيش از ۴۴۰۰ دانشجو ميباشد.

اين دانشگاه رتبه دوم دانشگاههاي علوم پزشكي اوكراين را بعد از دانشگاه علوم پزشكي كيف دارا ميباشد.

رشته ها :

اين دانشگاه داراي رشته هاي پزشكي(۶ سال) ،‌ دندانپزشكي(۵ سال) ، داروسازي(فوق ليسانس = ۵ سال) ،  پرستاري (ليسانس =۴ سال) ،  تخصصهاي پزشكي و دندانپزشكي(۳ تا ۶ سال)

تخصصهاي پزشكي و دندانپزشكي و داروسازي شامل :

طب داخلي(گوارش، قلب، دستگاه تنفسي) ، جراحي ، جراحي اعصاب ، اطفال،  زنان و زايمان ، بيماريهاي چشم، بيماريهاي كودكان، ارتوپدي و اورژانس، بيماريهاي عفوني و اپيدمي شناسي، بيماري سل ، مغز و اعصاب، بيماريهاي پوست و آميزشي، گوش و حلق وبيني، روانپزشكي، دستگاه ادراري و تناسلي، سرطان و تمور شناسي، غدد داخلي، طب هسته اي، طب اورژانس، جراحي فك و صورت، بهداشت كودكان، ارتودنسي، دندانپزشكي ارتوپديك، تكنولوژي تهيه دارو، تكنولوژي صنعتي تهيه دارو، اقتصاد دارو، بازاريابي پزشكي، داروسازي،

زبان تدريس دانشگاه :

زبان تدريس دانشگاه انگليسي و روسي ميباشد و شرط ورودي داشتن

معلومات زبان انگليسي و يا شركت در دوره زبان پاتفك روسي و قبولي

در دوره پاتفك ميباشد. دوره آموزش زبان با خوابگاه ميباشد و هزينه خوابگاه ۶۰۰-۲۵۰ دلار است.

شهريه ها:

 • شهريه پزشكي (به زبان روسي ۳۱۰۰ دلار و انگليسي ۴۰۰۰ دلار)
 • شهريه دندانپزشكي(به زبان روسي۳۸۵۰ دلار وانگليسي۴۵۰۰دلار)
 • شهريه داروسازي (به زبان روسي۳۱۰۰ دلار وانگليسي ۴۰۰۰ دلار)
 • شهريه پرستاري (به زبان روسي۲۵۰۰ دلار و انگليسي ۳۵۰۰ دلار)
 • شهريه تخصصهاي پزشكي و دندانپزشكي(به زبان روسي ۳۵۰۰ دلار و به زبان انگليسي ۴۵۰۰ دلار)

دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

تحصیل در اوکراین در دانشگاه پزشکی دانتسک

دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در سال ۱۹۳۰ تاسیس شد و در حال حاضر رتبه ۶۰۰ جهانی را دارد و یکی از معتیر ترین دانشگاههای پزشکی اوکراین و اروپا می باشد، استادان این دانشگاه بسیار سخت گیر می باشد و از کوچکترین خطایی در طول تحصیل از دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین چشم پوشی نمی کنند.

 

به علت اعتبار بالای دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در اروپا، هر ساله شماری زیادی از متقاضیان تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین به شهر دانسک دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین میزوند.

رشته های دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

 • رشته های پزشکی عمومیدانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
 • طب اطفال دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
 • دندانپزشکیدانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
 • دارو سازی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
 • پرستاری دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

شرایط ورود به دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

متقاضیان تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین، قبل از ورود به دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی باید دوره پریمدیکال دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین را به اتمام برسانند، بعد از اتمام این دوره دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین می تواند بدون امتحان ورودی به دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین و داروسازی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ورود کند.

در صورتی که دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در امتحان پریمدیکال یا پیش پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین رد شود باید به اصلاح پافتور کند، یعنی تجدید دوره نماید.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

 • تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۱۶۰۰ دلار
 • تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۲۱۰۰ دلار
 • تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان روسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۱۷۰۰ دلار
 • تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۲۳۰۰ دلار
 • تحصیل در رشته داروسازی به زبان روسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین تریمی ۱۶۰۰ دلار
 • تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی ۲۱۰۰ دلار
 • هزینه خوایگاههای دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین بسته یه کیفیت خوابگاه بین ماهی ۵۰ دلار الی ۱۰۰ دلار است.

تحصیل در اوکراین در دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین

دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به سال ۱۸۰۵ تاسیسی یافته و امروزه جایگاه ۸۶۷۳ جهانی را به خود اختصاص داده.

 

رشته های دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین

پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی ۹ ماه

رشته پزشکی به زبان روسی و انگلیسی ۶ سال

رشته دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی ۵ ساله

رشته داروسازی به زبان روسی و انگلیسی ۵ ساله

رشته پرستاری به زبان انگلیسی و روسی ۴ ساله

تخصص های پزشکی بین ۴ الی ۶ سال

شرایط ورود به دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین برای رشته های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین، داروسازی و پرستاری دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین قبل از ورود به دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی یا پری مدیکال را با موفقیت بگذرانند، پس از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی چرنیگیو رشته های پزشکی

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۶۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۱۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۹۸۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۲۵۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۵۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۰۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان روسی سالی ۳۵۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان انگلیسی سالی ۴۲۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان روسی سالی ۴۰۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان انگلیسی سالی ۴۸۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU وCCU دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به زبان روسی سالی ۳۰۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU و CCU دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین سالی ۳۵۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین دوره پری مدیکال یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین ترمی ۲۲۰۰ دلار

هزینه خوایگاه های دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین بسته به کیفیت ساختمان و خدمات ماهی بین ۵۰ دلار الی ۱۰۰ دلار

هزینه بیمه خدمات درمانی اجباری دانشجویی سالیانه ۱۲۰ دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی ۱۰۰ دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین اضافه میگردد.

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین

این دانشگاه معروفترین دانشگاه علوم دندانپزشکی اوکراین می باشد که بعدها رشته های علوم پزشکی را نیز راه اندازی نمود.

این دانشگاه یکی از دانشگاههای علوم پزشکی اوکراین بود که مورد تایید وزارت بهداشت ایران واقع گردید و تا سال پایان سال ۲۰۱۰ نیز به همراه بقیه دانشگاه معتبر بوده است.

در دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین رشته های علوم پزشکی علاوه بر زبان روسی به زبان انگلیسی نیز آموزش داده می شود. دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین برای ورود به دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی باید از سطح زبان خوبی برخوردار باشد، و اگر قصد ورود به دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین زبان روسی را دارد میتواند در دوره پریمدیکال دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین شرکت نماید.

شهر پولتاوا در مسیر شهر خارکف و در فاصله ۴۰۰ کیلومتری کیف پایتخت اوکراین است و بسیار زیبا و سرسبز می باشد.

شهریه های دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا:

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین دندان پزشکی به روسی ۳۸۵۰ دلار سالیلنه

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین دندان پزشکی به انگلیسی ۴۱۰۰ دلار سالیلنه

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین پزشکی به روسی ۳۱۰۰ دلار سالیلنه

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین پزشکی به انگلیسی ۴۵۰۰ دلار سالیلنه

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین خوابگاه ۶۰ دلار در ماه –بیمه ۱۰۰دلار-اقامت ۵۰ دلار

شرایط تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین

جهت ورود به دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین رشته های علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین، دانشجو ابتدا باید در دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین ثبت نام نماید، بعد از اموزش زبان و گذراندن دروس شیمی، زیست شناسی، فیزیک، ریاضی، کامپیوتر، آناتومی عمومی، دانشجوی متقاضی تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین می تواند بدون امتحان ورودی به دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین ورود کند.

دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین

دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین

دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین در سال ۱۹۳۱ تاسیس شد که امروزه رتبه ۸۹۱۲ جهانی را به خود اختصاص داده است.

رشته های پزشکی، داندانپزشکی، پرستاری و طب اطفال در دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین ارایه میشوند.

به دلیل ضمیمه شدن کریمه در پی دخالت روسیه و برگزاری همه پرسی و الحاق کریمه به خاک روسیه، دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین دیگر جزو دانشگاههای اوکراین محسوب نمیشود.

 

رشته های دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین

 • پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی ۹ ماه
 • رشته پزشکی به زبان روسی و انگلیسی ۶ سال
 • رشته دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی ۵ ساله
 • رشته داروسازی به زبان روسی و انگلیسی ۵ ساله
 • رشته پرستاری به زبان انگلیسی و روسی ۴ ساله
 • تخصص های پزشکی بین ۴ الی ۶ سال

شرایط ورود به دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین برای رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین، داروسازی و پرستاری دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین قبل از ورود به دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی یا پری مدیکال را با موفقیت بگذرانند، پس از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین رشته های پزشکی

 • تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۶۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۱۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۹۸۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۲۵۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۵۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۰۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان روسی سالی ۳۵۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان انگلیسی سالی ۴۲۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان روسی سالی ۴۰۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان انگلیسی سالی ۴۸۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU وCCU دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین به زبان روسی سالی ۳۰۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU و CCU دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین سالی ۳۵۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین دوره پری مدیکال یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین ترمی ۲۲۰۰ دلار
 • هزینه خوایگاه های دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین بسته به کیفیت ساختمان و خدمات ماهی بین ۵۰ دلار الی ۱۰۰ دلار
 • هزینه بیمه خدمات درمانی اجباری دانشجویی سالیانه ۱۲۰ دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی ۱۰۰ دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین اضافه میگردد.

دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین در سال ۱۹۵۶ افتتاح شد و در حال حاضر در جایگاه ۸۸۳۸ جهانی قرار دارد.

رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی، پرستاری، مامایی و طب اطفال در این دانشگاه ارایه میشوند.

 

رشته های دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

 • پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین ۹ ماه
 • رشته پزشکی به زبان روسی و انگلیسی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین ۶ سال
 • رشته دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین  ۵ ساله
 • رشته داروسازی به زبان روسی و انگلیسی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین ۵ ساله
 • رشته پرستاری به زبان انگلیسی و روسی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین ۴ ساله
 • تخصص های پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین  بین ۴ الی ۶ سال

شرایط ورود دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین برای رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین، داروسازی و پرستاری دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین قبل از ورود به دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی یا پری مدیکال را با موفقیت بگذرانند، پس از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۶۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۱۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۹۸۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۲۵۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۵۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۰۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان روسی سالی ۳۵۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان انگلیسی سالی ۴۲۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان روسی سالی ۴۰۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان انگلیسی سالی ۴۸۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU وCCU دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی سالی ۳۰۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU و CCU دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین سالی ۳۵۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین دوره پری مدیکال یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین ترمی ۲۲۰۰ دلار

هزینه خوایگاه های دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین بسته به کیفیت ساختمان و خدمات ماهی بین ۵۰ دلار الی ۱۰۰ دلار

هزینه بیمه خدمات درمانی اجباری دانشجویی سالیانه ۱۲۰ دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی ۱۰۰ دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین اضافه میگردد.

دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین

تحصیل در اوکراین در  دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو

دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین در سال ۱۹۴۵ گشایش یافت و رتبه ۷۸۹۱ جهانی را در اختیار دارد.

 

رشته های دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین

پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی ۹ ماه

رشته پزشکی به زبان روسی و انگلیسی ۶ سال

رشته دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی ۵ ساله

رشته داروسازی به زبان روسی و انگلیسی ۵ ساله

رشته پرستاری به زبان انگلیسی و روسی ۴ ساله

تخصص های پزشکی بین ۴ الی ۶ سال

شرایط ورود به دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین برای رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین، داروسازی و پرستاری دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین قبل از ورود به دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی یا پری مدیکال را با موفقیت بگذرانند، پس از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین رشته های پزشکی

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۶۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۱۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۹۸۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۲۵۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۵۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۰۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان روسی سالی ۳۵۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان انگلیسی سالی ۴۲۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان روسی سالی ۴۰۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان انگلیسی سالی ۴۸۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU وCCU دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان روسی سالی ۳۰۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU و CCU دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین سالی ۳۵۰۰ دلار

تحصیل در اوکراین دوره پری مدیکال یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین ترمی ۲۲۰۰ دلار

هزینه خوایگاه های دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین  بسته به کیفیت ساختمان و خدمات ماهی بین ۵۰ دلار الی ۱۰۰ دلار

هزینه بیمه خدمات درمانی اجباری دانشجویی سالیانه ۱۲۰ دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی ۱۰۰ دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین اضافه میگردد.

دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

تحصیل در اوکراین در دانشگاه دارو سازی خارکف

دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین در سال ۱۹۲۱ تاسیس شد و در هاله حاضر رتبه ۷۸۲۹ جهانی را به خود اختصاص داده.

 

دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین یکی از دانشگاههای تخصصی داروسازی و شیمی بهداشت و پزشکی در اوکراین می باشد.

تکنولوژی مواد آرایشی و عطرها، داروسازی، داروسازی سنتی، تکنولوژی دستگاهای داروسازی، بیوتکنولوژی، علوم آزمایشگاهی

تکنولوژی مواد آرایشی و عطرها دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

یکی از رشته های تخصصی دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین تکنولوژی مواد آرایشی می باشد، اهمیت مواد آرایشی و بهداشتی در اروپا سبب شده است که این رشته از حالت کلاسیک خود خارج شده و علاوه بر صنعتی  و پول ساز شدن این رشته، با پوشش تکنولوژی آرایشی به سلامت افراد یک جامعه در ضمینه های پوست و مو کمک کند. کشور اوکراین هم بعد از ورود علم شیمی و دارویی در ضمینه بهداشت به صورت تخصصی به این موضوع پرداخته است.

رشته جالب توجه دیکر در دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین در مورد عطر ها و ادکلن ها می باشد که به صورت تخصصی در دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین به آن پرداخته شده است.

رشته بیوتکنولوژی و علوم آزمایشگاهی دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

رشته بیو تکنولوژی جزو ۱۰ رشته برتر و پر درآمد  دنیا می باشد ،این رشته کلا رشته جوانی میباشد، مباحث بیوفیزیک، بیوشیمی، ژنتیک، مهندسی ژنتیک، زیست شناسی، میکروب شناسی و … جزو زیر شاخه های بیوتکنولوژی می باشد. در کشور های اروپایی و آمریکا بیوتکنولوژی جایگاه ویژه دارد، مقاوم شدن ویروس ها، باکتری و … در مقابل آنتی بیوتیک ها، فعال شدن ویروس های و باکترهای چند میلیون ساله که به علت گرمای زمین از حالت غیر فعال خود خارج شده اند، بیماری های ناشناخته مشهور به بیماری های عصر تکنولوژی یکی از دلایل آن امواج و حوزه های الکتریسته مباشد، سندرم های جدید، جهش های ژنی جدید در حوزه تکامل انسان باعث شده که رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی جزو علوم کلاسیک در مقابل بیوتکنولوژی محسوب شوند و کسانیکه رشته بیوتکنولوژی را می خوانند و از این رشته فارغ التحصیل میشوند پزشک مدرن نامیده میشوند، چون رشته هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی تنها با مشاهدات و آزمایشات ابتدایی می توانند ایرادات روتین رو تشخیص دهند و برای تشخیص اصولی تر دست به دامن علوم ازمایشگاهی و بیوتکنولوژی می شوند. اما در هر صورت باید پذیرفت که مادر تمامی این رشته های نتیجه پیشرفت علم پزشکی بوده است.

دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین یکی از دانشگاههای پیشرفته و معتبر در رشته بیوتکنولوژی محسوب میشود.

رشته داروسازی دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

رشته داروسازی به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه میشود و شرط ورود آن گذراندن دوره پری مدیکال می باشد

شهریه رشته داروسازی به زبان انگلیسی ۴۲۰۰ دلار در سال و به زبان روسی ۳۱۰۰ دلار می باشد.

دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین

دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین

دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین در سال ۱۹۳۴ تاسیس شده و جایگاه ۷۶۹۸ جهانی را به خود اختصاص داده است.

رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی، پرستاری، مامایی و طب اطفال در این دانشگاه ارایه میشوند.

 

رشته های دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین

 • پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی ۹ ماه
 • رشته پزشکی به زبان روسی و انگلیسی ۶ سال
 • رشته دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی ۵ ساله
 • رشته داروسازی به زبان روسی و انگلیسی ۵ ساله
 • رشته پرستاری به زبان انگلیسی و روسی ۴ ساله
 • تخصص های پزشکی بین ۴ الی ۶ سال

شرایط ورود به دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین برای رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین، داروسازی و پرستاری دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین قبل از ورود به دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی یا پری مدیکال را با موفقیت بگذرانند، پس از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین رشته های پزشکی

 • تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۶۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۱۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۹۸۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۲۵۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین به زبان روسی ترمی ۱۵۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین به زبان انگلیسی ترمی ۲۰۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان روسی سالی ۳۵۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان انگلیسی سالی ۴۲۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان روسی سالی ۴۰۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان انگلیسی سالی ۴۸۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU وCCU دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین به زبان روسی سالی ۳۰۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU و CCU دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین سالی ۳۵۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین دوره پری مدیکال یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین ترمی ۲۲۰۰ دلار
 • هزینه خوایگاه های دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین بسته به کیفیت ساختمان و خدمات ماهی بین ۵۰ دلار الی ۱۰۰ دلار
 • هزینه بیمه خدمات درمانی اجباری دانشجویی سالیانه ۱۲۰ دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی ۱۰۰ دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین اضافه میگردد.

دانشگاه پزشکی چرنیگیو اوکراین (بوکووینییان)

دانشگاه پزشکی چرنیگیو (بوکووینییان)

دانشگاه پزشکی چرنیگیو در سال ۱۹۴۴ تاسیس شد و اکنون در جایگاه ۵۲۴۹ جهانی قرار دارد.

 

رشته های دانشگاه پزشکی چرنیگیو اوکراین

 • پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی ۹ ماه
 • رشته پزشکی به زبان روسی و انگلیسی ۶ سال
 • رشته دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی ۵ ساله
 • رشته داروسازی به زبان روسی و انگلیسی ۵ ساله
 • رشته پرستاری به زبان انگلیسی و روسی ۴ ساله
 • تخصص های پزشکی بین ۴ الی ۶ سال

شرایط ورود به دانشگاه پزشکی چرنیگیو اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی چرنیگیو برای رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی چرنیگیو، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی چرنیگیو، داروسازی و پرستاری دانشگاه پزشکی چرنیگیو قبل از ورود به دانشگاه پزشکی چرنیگیو باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی یا پری مدیکال را با موفقیت بگذرانند، پس از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی چرنیگیو می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی چرنیگیو رشته های پزشکی

 • تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی چرنیگیو به زبان روسی ترمی ۱۶۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی چرنیگیو به زبان انگلیسی ترمی ۲۱۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی چرنیگیو به زبان روسی ترمی ۱۹۸۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی چرنیگیو به زبان انگلیسی ترمی ۲۲۵۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی چرنیگیو به زبان روسی ترمی ۱۵۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی چرنیگیو به زبان انگلیسی ترمی ۲۰۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان روسی سالی ۳۵۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان انگلیسی سالی ۴۲۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان روسی سالی ۴۰۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان انگلیسی سالی ۴۸۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU وCCU دانشگاه پزشکی چرنیگیو به زبان روسی سالی ۳۰۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU و CCU دانشگاه پزشکی چرنیگیو سالی ۳۵۰۰ دلار
 • تحصیل در اوکراین دوره پری مدیکال یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی چرنیگیو ترمی ۲۲۰۰ دلار
 • هزینه خوایگاه های دانشگاه پزشکی چرنیگیو بسته به کیفیت ساختمان و خدمات ماهی بین ۵۰ دلار الی ۱۰۰ دلار
 • هزینه بیمه خدمات درمانی اجباری دانشجویی سالیانه ۱۲۰ دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی ۱۰۰ دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی چرنیگیو اضافه میگردد.

دانشگاه ملی کیف اوکراین تاراس شفچنکو

دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

National Taras Shevchenko University  univ.kiev.ua

دانشگاه ملي تاراساشفچنكو معروف به دانشگاه سرخ اوكراين در سال ۱۸۳۴ تاسيس گرديده و بعنوان يكي از قديمي ترين دانشگاه كشور اوكراين با بيش از ۱۷۰ سال قدمت دانشجويان زيادي از كشورهاي مختلف در بيش از ۶۰ رشته دانشگاهي را پذیرا مي باشد.

 

دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف  علاوه بر زبان روسي در بعضي از رشته ها به زبان اوكرايني نيز تدريس مي نمايد. دانشگاه شفچنكو ارائه كننده رشته هاي زيست شناسي ، زمين شناسي ، ژنتيك ، فيزيولوژي ، بيوشيمي ، روان شناسي ، مهندسي كشاورزي ، تاريـخ ، جغرافي ، اقتصاد ، مكانيك ، رياضيات ، فيزيك، فلسفه ، جامعه شناسي ، حقوق ، روزنامه نگاري ، كامپيوتر ، روابط بين الملل و… ميباشد. در اين دانشگاه امكانات خاصي از قبيل موزه جانورشناسي ، كتابخانه ، سالن اينترنت و امكانات ورزشي ، رصدخانه موجود است و دانشگاه دارای بهترین خوابگاه  در  شهر کیف  است وخوابگاه بازسازی شده بصورت یک بلوک ۲۱ طبقه با فاصله ای حدود ۴۰۰-۳۰۰ متر تا محل آموزش می باشد و دارای نگهبانی و رستوران و سالن مطالعه و آشپزخانه مجزا است.

رتبه دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف در جهان

این دانشگاه در حال حاضر معتبرترین دانشگاه اوکراین میباشد که در رده بندی جهانی مرتبه ۵۰۲ را از آن خود کرده است. در این دانشگاه دانشجویان میتوانند دورهای لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و بالاتر را بگذرانند.

دانشکده ها و رشته های دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

دانشکده های دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف:

دانشجویان عزیز میتوانند در دانشکدهای زیر و  دررشته های مختلف این دانشگاه تحصیل کنند؛

دانشکده بیولوژی دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

میکروبیولوژی و سیستمی ایمنی بدن، بیو فیزیک، گیاه شناسی، بیو شیمی، ویروس شناسی، جانور شناسی، ژنتیک، فیزیولوژی گیاهی، فیزیولوژی حیوانی

دانشکده علوم نظامی دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

سیستمهای راهبردی خودکار، آمادگی تاکتیکی-تخصصی، نقشه شناسی، دفع حملات شیمیایی-هسته ای-بیولوژیکی، تربیت و روانشناسی نیروهای نظامی، اقتصاد نظامی، حقوق نظامی، تاکتیکهای جنگی و دفاعی، مطالعات کلی نظامی

دانشکده جغرافی دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

هواشناسی، آبخیزداری و زهکشی، نقشه کشی جغرافیایی، جغرافیای اقتصادی-اجتماعی، کشور شناسی و توریسم، جغرافیای اوکراین

دانشکده اقتصاد دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

اقتصاد بین الملل، تئوری اقتصاد، مدیریت موسسات خصوصی،اقتصاد کاربردی، مدیریته امور مالی- اعتباری

دانشکده روزنامه نگاری دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

نگارش جراید، سبکهای نگارش مدرن، روزنامه نگاری بین المللی، تلویزیون و رادیو، سیستمهای اطلاع رسانی عمومی، تئوری ارتباطات اجتماعی

دانشکده زبانشناسی دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

مترجمی زبانهای مختلف، ادبیات زبانهای مختلف، شیوه های تدریس زبان، لهجه شناسی

دانشکده تاریخ دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

تاریخ اوکراین، مردمشناسی کشورها، باستانشناسی، تاریخ جهان کهن، تاریخ معاصر، تاریخ ملل، تاریخ روسیه

دانشکده روباتیک دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

سیستمهای شبیه سازی، سیستمهای اطلاعاتی، روباتهای عملیاتی، آنالیز و هدایت سیستمها، تئوری برنامه ریزی، تئوری سیستمهای روباتی

دانشکده مکانیک و ریاضی دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

ریاضی محض، جبر و منطق، تئوری مکانیک کاربردی

دانشکده روابط بین الملل دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

علوم سیاسی منطقه ای، حقوق بین الملل عمومی، حقوق بین الملل خصوصی، موسسات بین المللی و خدمات دیپلماتیک، ارتباطات بین الملل مردمی، اطلاعات بین الملل، روابط بین الملل و سیاست خارجی، راهبرد اقتصاد خارجی، روابط ارزی-اعتباری بین المللی، مالکیت جهانی و اقتصاد بین الملل

دانشکده رادیوگرافی و فیزیک دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

تئوری امواج رادیویی، رادیوگرافی کاربردی، سیستمهای رادیو کوانتمی، الکترو فیزیک

دانشکده علوم اجتماعی  و روانشناسی دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

مشاغل اجتماعی-پرورشی، روانشناسی فردی، روانشناسی اجتماعی، تئوری جامعه شناسی

دانشکده فیزیک دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

فیزیک مولکولی، فیزیک نور، کوانتوم فیزیک، تئوری فیزیک،فیزیک هستی، فیزیک آزمایشگاهی، فیزیک فلزات

دانشکده شیمی دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

شیمی محدود، شیمی نامحدود، فیزیک مواد شیمیایی، شیمی آلی

دانشکده حقوق دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

تئوری و تاریخ دولتها و قوانین، حقوق اساسی، حقوق اجتماعی، حقوق کارگری و سندیکاها، حقوق دولتی، حقوق جزایی، جرم شناسی

هزینه های تحصیل در دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

هزینه تحصیل در دانشگاه شفچنکو بسته به رشته مورد نظر از ۴۸۰۰دلار تا ۸۰۰۰دلاربرای لیسانس

از ۵۵۰۰دلار تا ۹۰۰۰دلار برای فوق لیسانس و از ۶۰۰۰دلار تا ۱۲۰۰۰دلار برای دکترا و بالاتر متغیر است.

امکانات دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

در این دانشگاه امکاناتی مختلف از جمله کتابخانه، خوابگاه، سالن و زمینهای ورزشی و … در سطحی بسیار مطلوب برای دانشجویان فراهم شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

14 − دوازده =

فهرست