دانشگاههای علوم پایه بلاروس

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. تحصیل در بلاروس
 4. chevron_right
 5. دانشگاههای علوم پایه بلاروس

دانشگاههای علوم پایه بلاروس

دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU

دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU

دانشگاه زبان های خارجه مینسک یکی از قدیمی ترین دانشگاههای بلاروس است که برگذار کننده دوره های لیسانس  و فوق لیسانس و دکترا در زبان های انگلیسی ,المانی,فرانسوی ,ایتالیایی ,ژاپنی ,چینی,عربی ,ترکی ,کره ای,چکی, فارسی ,روسی و بلاروسی است.

رشته هایی از قبیل تفسیر و ترجمه,اموزش و تدریس زبان انگلیسی ,ادبیات انگلیسی در دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU تدریس میشود.

 

شرایط تحصیل در بلاروس دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU

علاقمندان به تحصیل در بلاروس که قصد تحصیل در دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU را دارند باید دوره پیش دانشگاهی دوره زبان را بگذرانند.دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU معمولا زبان اول را روسی قرار می دهد، با اینکه سیتم آموزش زبان دوم بر پایه همان زبان درخواستی است یعنی انگلیسی را با انگلسی آموزش می دهند و زبان های دیگر را با همان زبان، اما دانشجو متقاضی تحصیل در بلاروس واحد هایی در طول مدت تحصیل در دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU نیاز به دانستن زبان روسی می باشد،برای همین امر دانشجوی متقاضی تحصیل در بلاروس باید در حد متوسط به زبان روسی آشنایی داشته باشد که در دوره پیش دانشگاهی زبان دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU این امر ممکن می شود. بعد از اتمام دوره پیش دانشگاهی زبان دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU دانشجو می تواند بدون امتحان ورودی و با در دست داشتن مدرک دوره پیش دانشگاهی دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU به دانشگاه ورود و در شاخه درخواستی خود تحصیل نماید.

مدرک کارشناسی با لیسانس دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU چهار ساله می باشد و برای کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس این دوره بین یک و نیم الی ۲ سال است.

دوره دکترا هم بین ۲ سال الی ۴ سال می باشد.

دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروسBSTU

تحصیل در بلاروس در دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU

دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU زیر نظر وزارت تربیت بدنی و توریسم كشور بلاروس اداره می شود.

اساتید و مربیان دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU علاوه بر دارا بودن مدارج علمی بالا، اکثرا قهرمان سالهای قبل اروپا و جهان و المپیاد بوده اند که در تربیت نخبگان ورزش و مربیان شهرت جهانی دارند.

 

من جمله فارغ التحصیلان و استادان دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU، قهرمان جهان آقای “الکساندر مدويد” میباشند که بیش از ۱۰ بار قهرمان جهان و المپیک در رشته کشتی آزاد گردیده و رقیب جهان پهلوان تختی نیز بوده است.

اکنون دو هزار دانشجو با بهره گیری از مدرنترین متدهای روز جهان در رشته های مختلف ورزشهای جمعی و انفرادی و طب ورزشی مشغول تحصیل nv دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU هستند که ۲۷۰ نفر آنها قهرمانان اروپا، جهان و المپیک در رشته های مختلف میباشند.

سیستم آموزش دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU، تحت نظر اساتید مجرب در سالنهای ورزش و استادیوم های مجهز به پیشرفته ترین وسائل تکنیکی و با نظارت مراکز طب ورزشی اداره میشود.

شرایط تحصیل در بلاروس دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU

دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU را در زمینه ورزشی می توان دو بخش دانست، بخش اول قسمت وزشی دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU را مربوط به مربی گردی می باشد که افرادی از نظز قوای جسمی توانایی لازم برای ورزش های خاص را ندارند در این گروه قرار می گیرند و قسمت دوم بخش ورزشی دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU هم مشخص می باشد.

دانشجوی متقاضی تحصیل در بلاروس چه در بخش تربیت بدنی و چه در بخش توریسم باید دوره پیش دانشگاهی را بگذراند، رشته هایی مثل رشته توریسم دانشجو باید به زبان انگلیسی هم در حد متوسط مسلط باشد.

بعد از اتمام دوره پیش دانشگاهی تربیت بدنی و پیش دانشگاهی توریسم دانشجوی متقاضی تحصیل در بلاروس می تواند بدون امتحان ورودی به دانشگاه دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU ورود کند.

دورهای لیسانس دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU معمولا ۴ ساله می باشد و دوره های فوق لیسانس یا کارشناسی این دانشگاه یک و نیم ساله می باشد.

در مقطع دکترا بسته به رشته دانشجو بین ۲ تا ۴ سال امکان دارد تحصیل دانشجو طول بکشد.

دانشگاه علوم اقتصادی بلاروس BGEU

تحصیل در بلاروس در دانشگاه علوم اقتصادی بلاروس BGEU

دانشگاه علوم اقتصادي بلاروس (نار خوز) در سال ۱۳۱۲ خورشيدي و۱۹۳۳ ميلادي تاسيس شده است. اين دانشگاه يكي از دانشگاه هاي بزرگ بلاروس است كه در زمينه اقتصاد، مديريت و حقوق به تربيت متخصص مي پردازد.

فارغ التحصيلان اين دانشگاه در تمامي بخشهاي اقتصادي اين كشور و خارج از كشور به كار مشغول هستند. در سال ۲۰۰۵ دستاوردهاي علمي تحقيقي اين دانشگاه در نمايشگاههاي مختلف در هانوور، سئول، بيروت، يوهانسبورگ، آنكارا، ورشو و نيز در برخي از شهرهاي روسيه به معرض بازديد عموم گزارده شد. در نمايشگاه هاي بين المللي برگزار شده در كشورهايي مانند روسيه، ليتواني، لهستان، اين دانشگاه موفق به كسب ۲۱ مدال و ۱۱ ديپلم افتخار و تقدير نامه جهت توليد و معرفي دستاوردهاي علمي – صنعتي عالي شده است. اين دانشگاه داراي توافقنامه همكاري با بيش از ۹۰ دانشگاه معتبر دارد

دانشگاه علوم اقتصادي بلاروس شامل دانشكده هاي ذيل مي باشد:

 • دانشكده مديريت
 • دانشكده حسابداري و اقتصاد
 • دانشكده امور بانكي
 • دانشكده روابط اقتصاد بين الملل
 • دانشكده اقتصاد بازرگاني و مديريت
 • دانشكده بازاريابي
 • دانشكده حقوق
 • دانشكده زبانهاي خارجي

بعلاوه ، دانشگاه علوم اقتصادي بلاروس داراي مركز آموزشي “توريسم” و مركز آموزشي “مديريت و بازرگاني” ، مركز ويژه “مشاوره بازرگاني” و مركز آموزشي “علوم پيش دانشگاهي” و مركز تخصصي “علوم روانشناسي و آموزش ” مي باشد. دانشگاه مذكور همچنين از يك مركز تحقيقاتي ، و مركز چاپ و ارتباطات بهره مند است . كتابخانه اين دانشگاه يكي از بهترين و مجهز ترين كتابخانه هاي اين كشور مي باشد
اين دانشگاه علاوه بر شهر مينسك ، داراي دو شعبه درشهرهاي بابروسك و پينسك مي باشد
دانشگاه علوم اقتصادي بلاروس داراي دو مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد مي باشد. فارغ التحصيلان مي توانند براي ادامه تحصيل در مقطع “پيش دكترا” (آسپيرانت ) بصورت تمام وقت يا نيمه وقت و سپس در مقطع “دكتراي تخصصي ” شركت نمايند.
بيش از ۲۵۰۰۰ دانشجو به همراه ۱۲۰۰ عضو كادر آموزشي كه ۴۷% آنها داراي درجات عالي علمي مي باشند ، مشغول به تحصيل هستند.
شهريه اين دانشگاه از ۱۶۰۰ تا ۱۸۵۰ دلار است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

17 − 6 =

فهرست