دانشگاههای پزشکی بلاروس

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تحصیل در بلاروس
  4. chevron_right
  5. دانشگاههای پزشکی بلاروس

دانشگاههای پزشکی بلاروس

پذیرش سال یک پزشکی و دندانپزشکی بلاروس

پذیرش سال یک پزشکی عمومی و دندانپزشکی در بلاروس به زبان انگلیسی

متقاضیان تحصیل در بلاروس  که مایل به اخذ پذیرش سال یک در رشته های پزشکی عمومی و دندان پزشکی به زبان انگلیسی از دانشگاه علوم پزشکی مینسک هستند ,ابتدا باید در امتحان ورودی ای که در موسسه برگذار میشوند شرکت کنند و در صورتی که موفق به گرفتن حد نصاب نمره قبولی شوند می توانند وارد سال یک پزشکی عمومی یا دندان پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه علوم پزشکی میسنک بلاروس شوند، در صورتی که دانشجویان موفق به قبولی امتحان ورودی نشوند باید دوره پریمیدکال به زبان انگلیسی شرکت کنند.

 

مفاد امتحان شامل زیست (biology) ,شیمی (chemistry) و زبان عمومی است.

دانشجویانی که دارای لیسانس و یا فوق دیپلم مرتبط با رشته پزشکی باشند و زبان سطح بالایی داشته باشند ,شانس بیشتری برای قبولی در امتحان و ورود به سال یک خواهند داشت.

با داشتن پذیرش سال اول پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در کشور بلاروس دیگر شما نیازی به گذراندن دوره پری مدیکال یا همان پیش دانشگاهی پزشکی در کشور بلاروس را نخواهید داشت.

و بعد از ورود به دانشگاه دانشجویان می توانند به تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی و یا دندانپزشکی به زبان انگلیسی در کشور بلاروس ادامه دهند.

لازم به ذکر است پذیرش سال اول رشته داروسازی به زبان روسی برای دانشجویان متقاضی رشته داروسازی در کشور بلاروس از ابتدای سال ۲۰۱۴ برای موسسه امکان پذیر می باشد و برای تحصیل در بلاروس رشته داروسازی به زبان انگلیسی مذاکراتی در پیش است که به زودی از طریق وب سایت موسسه برای متقاضایان تحصیل در بلاروس اعلام خواهد شد.

انشجویان شاغل تحصیل در بلاروس بعد از اتمام سال اول و دوم پزشکی به زبان انگلسی در بلاروس و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در بلاروس می توانند با مراجعه به وزرات بهداشت در ایران نسبت به امتحان علوم پایه اقدام کنند.

دوره های پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی در بلاروس

دوره های پریمدیکال پزشکی به زبان انگلیسی در بلاروس

منظور از دوره های پیش دانشگاهی پزشکی چیست؟

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور بلاروس در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی، دندانپزشکی به زبان انگلیسی و داروسازی به زبان انگلیسی را دارند جهت ورود به دانشگاه باید حتما دوره پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی را گذرانده و بعد از کسب نمره قبولی و شرکت در امتحان ورودی دانشگاه علوم پزشکی مینسک بلاروس طبق نمره کسب شده در امتحان به ترتیب اولویت بالاترین نمره برای دندانپزشکی به زبان انگلیسی،پزشکی به زبان انگلیسی و داروسازی به دانشگاه ورود کنند.

 

امتحان ورودی دانشگاه علوم پزشکی مینسک از همان دروس ارائه شده در دوره  پری میدکال پزشکی یا همان پیش دانشگاهی پزشکی می باشد.

لیست دروس دوره پیش دانشگاهی پزشکی

زبان روسی ۲۰۰ ساعت ( برای ارتباط با بیمار در کشور های روس زبان)

زبان انگلیسی

بیولوژی به زبان انگلیسی

آناتومی به زبان انگلیسی

ریاضی به زبان انگلیسی

شیمی به زبان انگلیسی

فیزیک به زبان انگلیسی

کامپیوتر به زبان انگلیسی

تاریخ

کالج های برگذار کننده دوره پیش دانشگاهی پزشکی در بلاروس

دانشچویان توجه داشته باشند که فقط تعداد محدودی کالج انگلیسی در کشور بلاروس برای برگذاری این  دوره وجود دارد که مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی مینسک بلاروس می باشد.

دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه علوم پزشکی مینسک

دوره های پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه  علوم پزشکی همانند کالج های دیگر دانشگاه ها دانشجو بعد از اتمام دوره و کسب نمره قبولی و بعد از شرکت در امتحان ورودی می تواند به دانشگاه ورود پیدا کند.

هزینه این دوره در دانشگاه علوم پزشکی مینسک بین ۳۰۰۰ دلار الی ۴۶۰۰ دلار در سال می باشد.

دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه فرهنگ و هنر

دوره پیش دانشگاهی پزشکی این دانشگاه مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی مینسک می باشد.

و همانند کالج خود دانشگاه دانشجو بعد از اتمام دوره و شرکت در آزمون ورودی دانشگاه می تواند به دانشگاه ورود کند.

این کالج از بهرین کالج های کشور بلاروس در شهر مینسک برای دوره پری میدیکال می باشد.

به علت نو ساز بودن خوابگاه ها و مجهز بودن خوابگاه به تلوزبون،یخچال و دیگر امکانات ضروری و دارا بودن امنیت بالا آن این کالج به دانشجویان توصیه میگردد.

هزینه این دوره برای یک سال بین ۴۰۰۰ الی ۴۶۰۰ دلار در سال میباشد.

توجه: توجه داشته باشید که در بیشتر دانشگاه های بلاروس دوره پری مدیکال برگذار میشود،اما مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی مینسک نمی باشد و دانشجو نمی تواند به دانشگاه ورود کند.

دانشگاه علوم پزشکی مینسک بلاروس

تحصیل در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی میسنک بلاروس به انگلیسی BSMU

تحصیل در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی میسنک بلاروس به روسی BGMY

اين دانشگاه در تاریخ سی اکتبر ۱۹۲۱ و برای نخستین بار دانشکده پزشکی دانشگاه دولتی بلاروس ایجاد شد. پس از گذشت چهار سال نخستین پزشکان از این دانشکده فارغ التحصیل شدند. در سال ۱۹۵۰ شالوده دانشگاه علوم پزشکی بلاروس استوار گردید و به همین ترتیب در سالهای ۱۹۶۰ دانشکده دندانپزشکی و ۱۹۶۴ دانشکده های پزشکی اطفال و بهداشت بنا شد.

 

نهایتاً در سال ۱۹۸۷ دانشکده پزشکی دانشجویان خارجی گشایش یافت و همچنین در سال ۱۹۹۵ دانشکده پزشکی نظامی به دانشگاه دولتی علوم پزشکی بلاروس به عنوان دانشگاهی پیشتاز در علوم پزشکی جمهوری بلاروس شناخته شده است. هم اکنون در این دانشگاه بیش از ۹۰۰ استاد مشغول به کار هستند که بیش از ۶۰% آنها در سطح بالا (فوق تخصص، کاندیداهای احراز دکتری عالی) می باشد. در حال حاضر اعضاء فعال دانشگاه در چهارده انستیتوی تحقیقاتی و پژوهشی، دو مرکز تجربی، چهار مؤسسه آموزش عالی و انستیتوی آموزش تکمیلی پزشکان تحت نظر وزارت بهداشت و درمان جمهوری بلاروس مشغول به فعالیت مي باشند.

بیش از چهار هزار دانشجو در شش دانشکده این دانشگاه به تحصیل علوم پزشکی می پردازند. دوره های کار آموزی تحت نظر ۶۰۰ پزشک از سراسر استانها و مناطق بلاروس انجام می شود.

دوره های تخصصی ۳۸ عدد می باشد و حدود ۸۲ دانشجوی دکتری به صورت تمام وقت با نیمه وقت تحصیل می کند و نیز ۸۵ دانشجو برای دفاع از رساله های علمی خود جهت دریافت دکترای علمی آماده می شوند. ظرفیت پذیرش این دانشگاه هر سال سی نفر دانشجوي بلاروسي و سی نفر دانشجوی خارجی می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی بلاروس به عنوان سازمان دهنده اصلی دو برنامه فنی وعلمی در سطح ملی با عنوان ” دندانپزشکی و جراحی فک و صورت ” و نیز فنون تشخیص درمان بیماریها می باشد.

در ساختار این دانشگاه برجسته ترین کلینیک های حرفه ای زیست شناسي و بیولوژیکی وجود دارد . لابراتوار مرکز تحقیقاتي با واحدهای مختلف انستیتوی علمی و پژوهشی وزارت بهداشت و درمان بلاروس همواره همکاری نزدیک و متقابل داشته است.

سازمان ها و مؤسسات بین المللی چون سازمان جهانی بهداشت، سازمان جهانی محیط زیست، مجتمع بین المللی آموزش عالی پزشکی و دارو سازی مراکز پزشکی اروپا، اتحادیه بین المللی بهداشت آمریکا، دانشگاه غربی کانادا، جامعه پزشکی بلاروس از جمله سازمانههايي هستند كه با اين مركز در تقابل و همكاري دائمي بوده اند.

در حال حاضر ریاست این دانشگاه بعهده پروفسور پاول ایوانوویچ بسپالچوک است و در اين دانشگاه بیش از پنج هزار دانشجوی داخلی و خارجی در رشته های پزشکی عمومی، دندانپزشکی، پزشکی اطفال، بهداشت عمومی، پزشکی ارتش و کلیه تخصصهای پزشکی و دندانپزشکی مشغول به تحصیل میباشند که حدود دویست نفر از این دانشجویان ایرانی ميباشند.

از این دانشگاه تا به امروز حدود چهارصد دانشجوی ایرانی فارغ التحصیل شده اند که اکثر آنها در ایران و یا سایر نقاط جهان مشغول به کار پزشکی شده اند.

لازم به تذکر است که ۱۸ انستیتوی علمی تحقیقاتی علوم پزشکی این کشور زیر مجموعه دانشگاه پزشکی بلاروس هستند و دانشگاه در بیش از ده بیمارستان کلینیکی شهر دارای شعبه های علمی است.

اين دانشگاه همچنین دارای روابط وسیع بین المللی با دانشگاه های کشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه ، آلمان، یونان ، ژاپن، استرالیا و ایران است و کادر علمی دانشگاه حدود ۱۷۰۰ استاد مشغول به کار هستند که ۷۰۰ نفر آنها دارای مدرک دکترای علوم میباشند.

دوره های پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه علوم پزشکی مینسک بلاروس

دوره های پیش دانشگاهی علوم پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه علوم پزشکی مینسک :

دانشگاه علوم پزشکی مینسک برگذار کننده دوره های پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی میباشد.

دانشجویان در این دوره ملزم به گذراندن دروس زیست شناسی ,شیمی,فیزیک و درس زبان روسی میباشند که بعد از گذراندن ان میتوانند به تحصیل خود ادامه دهند.

متقاضیانی که دوره پیش دانشگاه خود را در دانشگاه علوم پزشکی مینسک بگذرانند,بدون امتحان ورودی وارد سال یک پزشکی و یا دندان پزشکی میشوند.

مدت تحصیل دانشجویان خارجی :

پزشکی عمومی :۶ سال

دندان پزشکی :۵ سال

داروسازی :۵ سال

مدت تحصيل:

مدت تحصيل در رشته پزشكي پس از اتمام دوره پيش دانشگاهي ۶ سال و مدت تحصيل در رشته دندانپزشكي ۵ سال است ميباشد و طول دوره تخصصهاي پزشكي ۳ تا ۴ سال است .

كساني كه در ايران مدرك گرفته اند ترجمه پايان نامه خود را نيز بايد بهمراه داشته باشند .

نكته مهم :در مورد رشته هاي علوم پزشكي اين مسئله بايد به دانش آموزان گوشزد شود كه زبان لاتين زبان مشترك علوم پزشكي در سراسر دنياست و در اين مورد هيچ فرقي بين دانشگاه انگليسي زبان و روسي يا فرانسه زبان نيست و همه دانشجويان با زبان بين المللي پزشكي آشنا خواهند شد .

هزینه های تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در بلاروس

شهريه هاي ساليانه دانشگاه دولتی علوم پزشکی مینسک در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵

تحصیل در رشته های پزشکی در کشور بلاروس به زبان انگلیسی

تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی ۴۲۰۰ دلار به صورت سالیانه

تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی ۴۸۰۰ دلار به صورت سالیانه

تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی به زودی اعلام میگردد

تحصیل در رشته های پزشکی در کشور بلاروس به زبان روسی

تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی ۳۵۰۰ دلار سالیانه

تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان روسی ۳۸۰۰ دلار سالیانه

تحصیل در رشته داروسازی به زبان روسی ۳۵۰۰ دلار سالیانه

تحصیل در رشته های پزشکی در بلاروس هزینه های خوابگاه

هزینه خوابگاه در دانشگاه های پزشکی بلاروس بسته به کیفیت خوابگاه و دو تخته و یا سه تخته بودن ماهایانه بین ۳۵ دلار الی ۸۵ دلار

هزینه دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی در بلاروس

هزینه دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی در بلاروس در کالج های مورد تایید دانشگاه های علوم پزشکی بلاروس سالیانه بین ۴۰۰۰ الی ۴۶۰۰ دلار بسته به نوع کالج متغیر است.

هزینه خوابگاه برای کالج های دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی با کیفیت خیلی خوب و دو تخته و سه تخته ماهیانه بین ۸۵ دلار الی ۹۵ دلار است.

هزینه دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان روسی در بلاروس

هزینه دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان روسی در بلاروس در کالج های مورد تایید دانشگاه های علوم پزشکی بلاروس سالیانه بین ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ دلار بسته به نوع کالج متغیر است.

هزینه خوابگاه برای کالج های دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان روسی با کیفیت های مختلف   دو تخته و سه تخته ماهیانه بین ۳۵ دلار الی ۸۵ دلار است.

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهاي دندانپزشكي به زبان انگلیسی

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهاي دندانپزشكي به زبان انگلیسی سالیانه بین ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ دلار

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهاي دندانپزشكي به زبان روسی

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهاي دندانپزشكي به زبان روسی سالیانه بین ۲۵۰۰ الی ۴۰۰۰ دلار

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهاي پزشكي به زبان انگلیسی

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهاي پزشكي به زبان انگلیسی سالیانه بین ۲۰۰۰ الی ۴۰۰۰ دلار

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهاي دپزشكي به زبان روسی

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهاي پزشكي به زبان روسی سالیانه بین ۲۰۰۰ الی ۴۰۰۰ دلار

سیلابس های درسی رشته دندان پزشکی:

Humanities-
History of Belarus*1
Foreign language (russian)*
Foreign language (russian)
Filosofy*
Filosofy (Logic included)
Sociology*
Polytology*
Fundamentals of psychology2
Ethics
Fundumentals of state idiology*
Human rights
Sciences and general professional disciplenes
General Chemistry*
Bioorganic chemistry*
Medical and biologichal physics*
Medical biology and general gynetics*
Biological chemistry*
Biological chemistry
General professional and specialty disciplines
Latin*
Human anatomy*
Human anatomy
Histology, citology, embriology*
Histology, citology, embriology
General stomatology*
General stomatology
Normal physiology*
Normal physiology
Topographic anatomy and urgent surgery
General hygiene
and military hygiene
Microbiology, virology, immunology
Pharmacology
Pathologic anatomy
Pathologic physiology
X-ray examination and radiation therapy
Internal diseases
Surgical diseases
Prevention of stomatological diseases
Psychiatry and  narcology2
Otorhinolaryngology
Infectious diseases
Pediatrics
Forensic medicine
Epidemiology
and military epidemiology
Public health and health care
Skin and veneral diseases
Traumatology  and orthopedics
Clinical pharmacology
Obstetrics and gynecology
Neurology and neurosergery
Ophtalmology
Communal stomatology
Theraputic stomatology
Orthopedic stomatology
Maxillofacial surgery
Pediatric dentistry
Orthodontics
Optional courses3

 سیلابسهای درسی رشته پزشکی :

Humanities
History of Belarus*1
Foreign language (russian)*
Foreign language (russian)
Filosofy*
Filosofy
Sociology*
Sociology
Polytology*
Polytology
Fundamentals of psychology*
Fundamentals of psychology
Logic
Sciences
Medical biology and general gynetics*
General Chemistry*
Medical and biologichal physics*
Bioorganic chemistry*
Biological chemistry
General professional and special disciplines
Latin*
Human anatomy*
Human anatomy
Histology, citology, embriology*
Histology, citology, embriology
Normal physiology
Microbiology, virology, immunology
General hygiene
Radiation diagnostics and radiation therapy
Pathologic anatomy
Pathologic physiology
Pharmacology
Propedeutics of internal diseases
General surgery
Radiation medicine and ecology
Medical reabilitation and physiotherapy
Topographic anatomy and operative surgery
Medical genetics
Public health and health care
Medical psychology
Forensic medicine
Professional diseases
Epidemiology
and military epidemiology
Clinical farmacology
Clinical immunology, allergology
Biopsy and bit-slice course
Dermatology and venerology
Endocrinology
Urology
Neurology and neurosurgery
Phthisiology and pulmonology
Internal diseases

Surgical diseases
Obstetrics and gynecology
Otorhinolaryngology
Traumatology  and orthopedics
Psychiatry and  narcology
Pediatrics
Ophtalmology
Dentistry
Infectious diseases
Pediatric surgery
Children infectious diseases
Oncology
Anesthesiology and resuscitation
Disciplenes of specialization
Therapy
Endocrinology
Outpatient therapy
Medical reabilitation
Surgical diseases
Obstetrics and gynecology
Infectious diseases
Medical reabilitation

دانشگاه پزشکی ویتبسک بلاروس

دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU

دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک یکی از قدیمی ترین دانشگاههای علوم پزشکی در بلاروس است.

این دانشگاه زیر نظر سازمان بهداشت جهانی ( who )  فعالیت میکند و تعاملات بین المللی با کشورهای لتونی ,لبنان ,هند و سریلانکا دارد

 

دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک متشکل از ۶ دانشکده است :

دانشکده ای که دوره پیش دانشگاهی را به دانشجویان خارجی ارائه میدهد .

دانشکده پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU

دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU

دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU

دانشکده آموزش دانش آموزان در خارج از کشور دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU

دانشکده تخصص های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU

همچنین این دانشگاه متشکل از ۵۸ دپارتمان , ۶۰ پزشک ,۳۹ پروفسور و ۱۴۵ کاندیدای پروفسوری است .

دانشجویان پس از گذراندن دوره پیش دانشگاهی (پاتفک زبان روسی  ۱۰ -۸ ماه ) میتوانند در رشته مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شوند .

تحصیل به زبان انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU:

دانشجویانی می خواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند ,ابتدا باید در امتحانی که شامل زیست شناسی, شیمی  و زبان انگلیسی میباشد شرکت کنند .

البته تا ترم پنجم تدریس به زبان روسی است و از ترم پنجم به بعد دروسی مانند جراحی ,زنان و زایمان ,اطفال ,بیهوشی  به زبان انگلیسی تدریس میشود .

طول دوره تحصیلی در رشته پزشکی عمومی ۶ سال  در رشته دندان پزشکی  ۵سال و در رشته دکترای داروسازی ۵ سال میباشد .

خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU:

دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک به دانشجویان خود,خوابگاه نیز ارائه میدهد .

خوبگاه شامل اطاق های دو نفره ,اشپزخانه و سرویس بهداشتی ,سالن مطالعه ,تریا وسالن بدن سازی  است که هزینه ان سالانه ۲۵۰ دلار بوده اما با توجه به اندازه اطاق ها متغیر است .

این دانشگاه رابطه صمیمانه ای با خانواده دانشجویان دارد و عملکرد دانشجویان و نمرات انها از طریق ایمیل یا فکس به اطلاع انها میرساند.

 دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک کشور بلاروس در شهر ویتبسک به اختصار BGMU نوشته و خوانده می شود.

دانشگاه پزشکی شهر گومل بلاروس

دانشگاه علوم پزشکی گومل بلاروس

دانشگاه علوم پزشکی گومل واقع در شهر گومل از دانشگاه های بنام بلاروس در رشته پزشکی و شاخه های است.

 

این دانشگاه متشکل از ۳۴ دپارتمان ,پنج لابراتوار مجهز و۵ دانشکده میباشد و بیش از  ۵۰۰۰  دانشجو از سراسر دنیا (روسیه ,چین ,لبنان,امریکا ,هند وایران )  در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند .

امکانات دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس:

کتابخانه دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

لابراتوار دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

سالن ای تی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

اینترنت دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

روابط بین المللی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس:

دانشگاه علوم پزشکی گومل دارای تعاملات بین المللی با دانشگاههای علوم پزشکی امریکا ,روسیه ,سریلانکا ,ژاپن و اسکاتلند دارد .

دانشکده های  دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس:

دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

دانشکده کودکان دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

دانشکده مخصوص دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

شرایط تحصیل در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

متقاضیان تحصیل در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس ابتدا باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس را بگذرانند که هم به زبان انگلیسی و هم به زبان روسی ارائه میشود. بعد از قبلی این دوره بدون امتحان ورودی می توانند در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی و روسی در بلاروس، رشته دندانپزشکی به ربان انگلیسی و روسی در بلاروس، رشته داورسازی به زبان روسی در دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس تحصیل نماییند.

مدت دوره فارغ التحصیلی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

دوره پزشکی به زبان انگلیسی و روسی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس ۶ سال

دوره دندانپزشکی به زبان انگلیسی و روسی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس ۵ سال

دوره داروسازی زبان روسی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس ۵ ساله

شهریه های دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس ترمی ۲۱۰۰ دلار

تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس ترمی ۱۶۰۰ دلار سالیانه

تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس ترمی ۲۲۵۰ دلار

تحصیل در رشته دندانپزشکی به بان روسی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس ترمی ۱۵۵۰ دلار

هزینه های خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

بسته به کیفیت ساختمان خوابگاه و امکانات دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس ماهیانه بین ۳۰ دلار الی ۱۲۰ دلار

دانشگاه پزشکی گرودنو بلاروس

دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس

دانشگاه علوم پزشکی گرودنو در سال ۱۹۵۸ تاسیس شد.

این دانشگاه معتبرترین دانشگاه علوم پزشکی در بلاروس است.

 

بیش از ۲۵۰۰ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس مشغول به تحصیل هستند که ۴۵۰ نفر از این دانشجویان از کشورهای دیگر مثل اوکراین، روسیه، کشور های آفریقایی و آسیایی مشغول به تحصیل هستند .

دوره پیش دانشگاهی پزشکی در دانشگاه پزشکی گرودنو بلاروس

دانشجو متقاضی تحصیل در بلاروس باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی را در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس به اتمام برسد و بعد از کسب نمره قبولی می تواند در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی و روسی در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس، دندانپزشکی به زبان انگلیسی و روسی در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس، داروسازی به زبان روسی در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس به تحصیل بپردازند. لازم به ذکر است دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس چه برای تحصیل به زبان انگلیسی در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس و چه تحصیل به زبان روسی در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس نیاز به امتحان ورودی ندارد.

تحصیل در رشته پزشکی بلاروس دانشگاه پزشکی گرودنو بلاروس

دوره پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس ۶ ساله می باشد و متقاضی تحصیل در بلاروس می تواند بدون امتحان ورودی بعد از اتمام دوره پیش دانشگاهی پزشکی به دانشگاه ورود کند و و در رشته پزشکی در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس به زبان انگلیسی یا روسی تحصیل کند.

تحصیل در رشته پزشکی بلاروس دانشگاه پزشکی گرودنو بلاروس

دوره دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس ۵ ساله می باشد و متقاضی تحصیل در بلاروس می تواند بدون امتحان ورودی بعد از اتمام دوره پیش دانشگاهی پزشکی به دانشگاه ورود کند و و در رشته دندانپزشکی در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس به زبان انگلیسی یا روسی تحصیل کند.

تحصیل در رشته داروسازی بلاروس دانشگاه پزشکی گرودنو بلاروس

دوره داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس ۵ ساله می باشد و متقاضی تحصیل در بلاروس می تواند بدون امتحان ورودی بعد از اتمام دوره پیش دانشگاهی پزشکی روسی به دانشگاه ورود کند و در رشته داروسازی در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس به زبان  روسی تحصیل کند.

امتیازات تحصیل در دانشگاه پزشکی گرودنو بلاروس :

تحصیل ۶ ساله پزشکی عمومی به زبان انگلیسی

برنامه های دانشگاهی بر طبق سازمان بهداشت جهانی WHO

اساتید با تجربه و مسلط به زبان انگلیسی

دانشجویان میتوانند دوره پیش دانشگاهی (pre medical ) خود را در این دانشگاه بگذرانند که شامل دروس زیست وشیمی و فیزیک است .

2 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × یک =

فهرست