آکادمی های جمهوری چک

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. تحصیل در جمهوری چک
 4. chevron_right
 5. آکادمی های جمهوری چک

آکادمی های جمهوری چک

آکادمی هنرهای نمایشی در پراگ کشور چک

درباره آکادمی هنرهای نمایشی پراگ کشور چک:

آکادمی هنرهای نمایشی در Prague کشور چک در ۲۷ اوت ۱۹۴۵ با حکم رئیس جمهور تاسیس شد در سال ۱۹۴۶ آغاز به کار کرد.

در بخش یک حکم مذکور این گونه آمده است که “اآکادمی هنرهای نمایشی در Prague کشور چک چهار شعبه دارد: موسیقی، نمایش، رقص و فیلم.” برخی از این شعبه ها به تدریج تبدیل به دانشکده شدند، تغییر نام یافته و با توسعه تلویزیون آنها نیز ضمیمه دانشکده های دیگر شدند. آکادمی هنرهای نمایشی در Prague کشور چک ساختمان های تاریخی بسیاری را در مرکز پراگ در اختیار دارد. مدرسه فیلم و تلویزیون در قصر Lazansky، دانشکده تئاتر در قصر Kokorovsky و دانشکده موسیقی در دو قصر مشهور Lichtenstejn و Hartigovsky قرار دارند.

شهرت هنر در آکادمی هنرهای نمایشی در Prague کشور چک خیلی زود به آنسوی مرزهای چکسلواکی رفت. دانشکده های آکادمی هنرهای نمایشی در Prague کشور چک حتی در اواخر دهه ۶۰ نیز با وجود دوران سیاه شهرت خود را در سرتاسر جهان حفظ کردند. دانشکده های آکادمی هنرهای نمایشی در Prague کشور چک با نام های DAMU،   FAMU، HAMU فعالیت می کنند، تاییدی بر این مطلب هستند که سنت های فرهنگی آن به مدد استادان و فارغ التحصیلان بنام استانداردهای بالای آموزشی اش تغییرناپذیر هستند.

حتی تلاش فراوان رژیم کمونیستی جهت خدشه دار کردن جو منحصر به فرد و ویژه این فرهنگستان نیز راه به جایی نبرد.

در ۱۹ سال گذشته دانشگاه دستاوردهای باارزشی را توسعه داده است.یعنی: استعداد اختراع آزاد و تخیل. رابط های این آکادمی در سطح بین الملل نیز عملکرد بالایی دارند.

 بورسیه آکادمی هنرهای نمایشی پراگ کشور چک

آکادمی هنرهای نمایشی در شهر  پراگ کشور چک به متقاضیان تحصیل در کشور چک بورسیه نمی دهد.

 

هزینه های تحصیل و شهریه های آکادمی هنرهای نمایشی پراگ کشور چک

در آکادمی هنرهای نمایشی در پراگ کشور چک شهریه ها بسته به رشته انتخابی متقاضی تحصیل در چک ترمی بین ۱۵۰۰ دلار الی ۳۵۰۰ دلار می باشد.

آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک

آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک

آکادمی هنر، معماری و طراحی Prague

درباره  آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک

آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک از زمان تاسیس از وجود استادان برجسته ای در عرصه معماری و هنر چک بهره جسته است: از جمله این استادان در اواخر قرن ۱۹ می توان از این افراد نام برد: Frantisek Zenisek، Josef Vaclav Myslbek، Jakub Schikaneder ،Badrich Ohmann   ،Stanislav Sucharda  ، Jan Preisler ، Ladislav Saloun و به ویژه Jan Kotera پس از استقلال چکسلواکی، ریاست این آکادمی را Pavel Janak، Frantisek Kyswla و Jaroslav Horejc و پس از آنها بسیاری دیگر برعهده داشته اند.

فارغ التحصیلان آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک نیز جزء مشاهیر هستند.

آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک در حال حاضر ۲۴ آتلیه، که هنرمندان معاصر سرپرستی آنها را به عهده دارند، و شش دانشکده دارد:

 • دانشکده معماری آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک
 • دانشکده گرافیک آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک
 • دانشکده طراحی آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک
 • دانشکده هنرهای زیبا آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک
 • دانشکده هنرهای عملی آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک
 • دانشکده تاریخ هنر و زیباشناسی آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک

دانشجویانی که با موفقیت بخش آتلیه های فردی را بگذرانند به مدت شش سال به صورت تمام وقت در آکادمی تحصیل می کنند، و پس از پایان دوره مدرک Mg.A دریافت می کنند. دوره کارشناسی ارشد در رشته تاریخ و طراحی وسایل ارتباط جمعی جدید و دوره های دکترا به زبان چک، رشته هنرهای بصری در مقطع کارشناسی ارشد در این آکادمی به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

بورسیه آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک

آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک به دانشجویان مشتاق تحصیل در چک در آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک بورسیه نمی دهد و دانشجویان باید خود برای تحصیل در چک آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک شهریه دانشگاه را بپردازند.

 

هزینه های و شهریه های آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک

در کل رشته های زیر مجموعه هنر همیشه جزو گرانترین رشته های دانشگاهی و آکادمیکی محسوب می شود،هزینه تحصیل در رشته های هنر در آکادمی پراگ ترمی بین ۲۵۰۰ دلار الی ۳۵۰۰ دلار می باشد.

تحصیل در چک رشته های معماری و طراحی در آکادمی هنر، معماری و طراحی پراگ چک ترمی ۱۷۰۰ دلار الی ۲۰۰۰ دلار می باشد.

لازم به ذکر است دانشجویانی که قصد تحصیل در چک به زبان چکی را دارند شامل ۳۰% الی ۵۰% تخفیف می شوند.

 شهر Prague کشور چک

شهر Prague کشور چک یک میلیون و چهارصد هزار نفر جمعیت دارد.

پراگ پایتخت مجارستان و بزرگترین شهر آن است. مقر رئیس جمهور، دولت و مجلس، و مرکز تجارت و هنر است. می گویند پراگ یکی از زیباترین شهرهای جهان است. این شهر را بهترین معماران و هنرمندان سرتاسر اروپا ساخته اند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

11 + شش =

فهرست