دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت

 

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سال ۲۰۲۰-۲۰۱۹

Daneshgahaye Morede Taeid Vezarate Behsdasht 2019-2020

 

[دانلود یافت نشد]

 

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سال ۲۰۱۸

وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اسامی دانشگاه‌های مورد تایید را در سال تحصیلی ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ طی لیست زیر اعلام نمود.

با توجه به اینکه بهره‌برداری از استانداردهای بین‌المللی در ارزشیابی دانشگاه‌های خارجی و مدارک تحصیلی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خارجی می‌تواند زمینه‌های ارتقای علمی دانشجویان را فراهم آورد بر همین اساس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر اساس نظام‌های رتبه‌بندیQS، Times و Shanghai که بعضا از پراستنادترین نظام‌های رتبه‌بندی جهانی است فهرست دانشگاه‌های خارجی علوم پزشکی که مورد تایید هستند را منتشر کرد.

با بررسی های کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و درنظر گرفتن دانشگاه های برتر در رتبه بندی های OS، Times وShanghai لیست نهایی دانشگاه‌های خارج از کشور مورد تایید جهت ورودی های سال تحصیلی ۲۰۱۹ – ۲۰۱۸ در رشته های علوم پزشکی آماده شد که در این لیست  ۶۴۵ دانشگاه از کشورهای مختلف مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفتند که با تایید وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مطابق با رای صادره در جلسه ۲۳۲ شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور مورخ ۲۶ شهریور ۹۶ مصوب شد.

این لیست سالیانه مورد بازنگری قرار خواهد گرفت و از ابتدای سپتامبر ۲۰۱۸ صرفا دانشگاه‌های موجود در این لیست جهت ادامه تحصیل مورد تایید است و مدارک صادره طبق ضوابط قابل ارزشیابی می باشد.

قابل ذکر است متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های خارجی از ابتدای سپتامبر ۲۰۱۸ باید به دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت عزیمت نمایند و به این نکته دقت داشته باشند که در صورت تحصیل در دانشگاه‌هایی غیر از ۶۴۵ دانشگاه تایید شده، پس از فراغت از تحصیل، مدارک ایشان ارزشیابی نمی شود.

 

نکات مهم ذیل جهت اطلاع کلیه افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته های گروه پزشکی در خارج از کشور را دارند اعلام می گردد:

۱- به کلیه افرادی که قصد شروع به تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور را دارند توصیه می‌شود صرفاً برای تحصیل در دانشگاه‌های اعلام شده اقدام کنند. در غیر اینصورت برای متقاضیانی که از تابستان ۲۰۱۸ (ابتدای سپتامبر ۲۰۱۸) در دانشگاههای دیگری که در لیست دانشگاههای مورد تائید نیستند شروع به تحصیل کنند هیچگونه تسهیلاتی دانشجویی ارائه نمی گردد و امکان انتقال به دانشگاههای داخل کشور و همچنین ارزشیابی مدارک ایشان وجود نخواهد داشت .

۲- افرادی که تحصیل خود را در دانشگاه‌هایی که تاکنون مورد تائید وزارت بهداشت بوده آغاز کرده اند، می‌توانند کماکان به تحصیل خود ادامه دهند و براساس ضوابط و مقررات موجود از تسهیلات دانشجویی و ارزشیابی مدارک بهره‌مند شوند.

۳- در مورد دانشگاه‌هایی که در لیست ۲۰۱۸-۲۰۱۷ بوده ولیکن در لیست سال ۲۰۱۹-۲۰۱۸  نیستند، در صورتیکه متقاضیانی با اخذ ویزای دانشجویی در سال جاری شاغل تحصیل در دوره آمادگی که جزو شرایط ورود به دوره اصلی در آن دانشگاه آن کشور می باشد (ازقبیل دوره پادفک یا Preparation  و یاFoundation و…) هستند و قصد ورود به دوره اصلی رشته تحصیلی در سال ۲۰۱۹-۲۰۱۸ را دارند توصیه می‌شود در وهله اول در دانشگاه‌های اعلام شده در لیست ۲۰۱۹-۲۰۱۸ تحصیل خود را شروع کنند. در صورت عدم امکان اخذ پذیرش از این دانشگاهها می توانند تحصیل خود را در همان دانشگاه صرفا در سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ شروع کنند.

۴- با عنایت به اینکه در بعضی از کشورها، علاوه بر دانشگاه اصلی که در لیست وزارت بهداشت اعلام شده، کالج‌های وابسته به این دانشگاهها نیز به ارائه برخی از رشته‌های علوم پزشکی مبادرت دارند، از آنجایی که این کالج‌ها در رتبه بندی‌های بین المللی مورد ارزشیابی نیستند و فاقد کیفیت علمی لازم هستند بنابراین تحصیل در این‌گونه کالج‌ها به هیچ عنوان مورد تائید نیست و صرفاً تحصیل در دانشگاه اصلی مورد تائید می‌باشد.

۵- دانشگاههای اعلام شده صرفا در کشور اصلی مورد تائید هستند و شعب آن در سایر کشورها مورد تائید نیست.

۶- در خصوص دانشگاه‌های مورد تائید در کشور روسیه برای افرادی که از سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ آغاز به تحصیل می کنند صرفاً دوره‌هایی که به زبان روسی برگزار می‌شود مورد تائید است.

در خصوص دانشگاه Moscow Medical Stomatology Institute N.A. Semashko که در حال حاضر تحت عنوان : Moscow State University of Medical and Dentistry A.I Yevdokimov (MSUMD)  می‌باشد، رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی مورد تائید میباشد.

اعلام شده توسط وزارت بهداشت در خبرگزاری های مهر نیوز و ایسنا در تاریخ: ۱۴ اسفند ۹۶

 

لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در سال ۲۰۱۹-۲۰۱۸

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت ، در صورت باز نشدن لینک ها می توانید فایل پی دی اف دانشگاههای مورد تایید را از وی سایت ما دانلود نمایید
دانلود با لینک مستقیم ليست دانشگاههاي مورد تاييد جهت ورودی های سال ۲۰۱۹ – ۲۰۱۸
[دانلود یافت نشد]

 

 

لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۷

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت ، در صورت باز نشدن لینک ها می توانید فایل پی دی اف دانشگاههای مورد تایید را از وی سایت ما دانلود نمایید
دانلود با لینک مستقیم ليست دانشگاههای مورد تاييد جهت ورودی های سال ۲۰۱۸ – ۲۰۱۷
[دانلود یافت نشد]
دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت
دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت

 

 

 

لینک مستقیم سایت وزارت بهداشت مبنی بر تایید دانشگاههای خارج از کشور از طرف وزارت بهداشت در سال ۲۰۱۸:

“لطفا روی این لینک کلیک فرمایید”

 

 

لینک سایت وزارت بهداشت مبنی بر لیست تایید دانشگاههای خارج از کشور از طرف وزارت بهداشت در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۶:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهارده − 9 =

فهرست