دانشگاه اتوش لورند مجارستان

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مجارستان
  4. chevron_right
  5. دانشگاه اتوش لورند مجارستان

دانشگاه اتوش لورند مجارستان

دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان

Etvos Lorand University

دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان در سال ۱۶۳۵ در Nagyszombat توسط اسقف اعظم  پیتر پازمانی که رهبری فرقه عیسویون را داشت تاسیس شد. در این زمان ، دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان فقط به حالت دو کالج (دانشکده هنر و دانشکده الهیات) بود و دانشکده حقوق در سال ۱۶۶۷ و دانشکده پزشکی در سال ۱۷۶۹ تاسیس شد.

پس از انحلال فرقه عیسویون دانشگاه به بودا منتقل شد و در سال ۱۷۷۷ هیئت موسس محل نهایی دانشگاه در جایگاته امروزی تعیین کردند.

زبان لاتین تا سال ۱۸۴۴ هنگامی که زبان مجاری به عنوان زبان رسمی معرفی شود ، تدریس می شد.

نام این دانشگاه ، تا سال ۱۹۲۱ دانشگاه بوداپست (Budapesti Tudományegyetem) نام گزاری شده بود.

بخش علوم زیستی فعالیت خود را در سال ۱۹۴۹ آغاز کرد و دانشگاه نام خود را به مناسبت تقدیر از فیزیکدان برجسته مجاری لوراند ایتوویوس در سال ۱۹۵۰ اتوش لوراند نهاد. دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان قدیمی ترین دانشگاه در مجارستان با هشت دانشکده می باشد. دانشکده علوم اجتماعی پیشرو در علوم اجتماعی و زبان های خارجی است و در حدود ۱۰۰ هیات علمی در محدوده وسیعی از زمینه های تحقیقاتی در علوم اجتماعی مانند جامعه شناسی ، روانشناسی اجتماعی ، مردم شناسی فرهنگی ، علوم سیاسی ، مطالعات بین المللی ، اجتماعی ، سیاست کار و اجتماعی فعالیت دارند.

در دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان رشته زبان فارسی و ایرانشناسی نیز تدریس می گردد. دانشکده روانشناسی یکی از معتبرترین دانشکده های دانشگاه اتوش لورند است که دارای ۱۸۰۰ هیئات علمی و ۱۲۰۰۰ دانشجو می باشد.اگر شما در رشته روانشناسی علاقمند هستید ، احتمالا در مورد Lipót Szondi ، که نظریه غریزه را مطرح کرده ومخترع آزمون معروف Szondi بوده راشنیده اید.

و همچنین احتمالا نامهای دانشمندان برجسته در علم روانشناسی مانند Lajos Kardos که با Gestalt یا Mihály Bálint در روان درمانی مدرن پیشگام بوده اند را شنیده اید.

دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان از دانشجویان خارجی برای برنامه های سه ساله مقطع کارشناسی و برنامه دو ساله فوق لیسانس استقبال می کند. همچنین دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان ارتباطات بسیار خوبی با دانشگاههای معتبر آمریکا نظیر کالیفرنیا و ویسکونسین دارد.

دانشکده جامعه شناسی یکی از پنج دانشکده و قدیمی ترین و برجسته ترین دانشکده جامعه شناسی در کشور مجارستان است.

بسیاری از اعضای هیئت علمی دارای تجربه گسترده ای از تدریس و پژوهش در کشورهای انگلیسی زبان دارند و ارتباط نزدیک با اساتید دیگر خارج از کشور دارند و این بدان معناست که برنامه های آموزشی دارای استاندارد بالای بین المللی می باشند.

 

رشته های تحصیلی دانشگاه اتوش لورند مجارستان

دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان دارای رشته های علوم انسانی است و در این رشته ها صاحب نام است.

  • روانشناسي
  • زيست شناسي
  • ادبيات و سایر رشته های علوم انسانی مانند زبان شناسی

دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان دارای مقاطع ليسانس ، فوق ليسانس و دکترااست و زبان تدریس انگليسي و مجاری می باشد.

شهریه های تحصیلی دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان

شهريه ساليانه دوره پیش دانشگاهی دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان ۵۰۰۰-۳۲۰۰ يورو

شهریه کارشناسی دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان ۸۴۰۰-۵۰۰۰ یورو

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان ۱۰۰۰۰-۶۰۰۰ یورو

شهریه دکترا دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان ۱۱۰۰۰-۹۰۰۰ یورو

برای اطلاعات بیشتر:

آیا نیاز به مشاوره دارید؟ به روی علامت واتس آپ پایین صفحه کلیک کنید یا فرم تماس با ما و یا ثبت نام آنلاین را پر کنید تا ما در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هجده − 8 =

فهرست