BEC چیست؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. آزمون
  4. chevron_right
  5. BEC چیست؟

BEC چیست؟

زبان انگلیسی کار و تجارت یا زبان انگلیسی بازرگانی نوعی از زبان انگلیسی است که علاوه بر زبان روزمره به نحوی خاص تر به کار و تجارت بین‌الملل می‌پردازد. زبان انگلیسی کار و تجارت یا بخشی از “انگلیسی برای اهداف خاص(ESP)” است و می‌توان از آن به عنوان یک مهارت تخصصی در در حوزه یادگیری و آموزش زبان انگلیسی نام برد؛ به طور مثال سازمان معلمین IATEFL یک گروه تخصصی ویژه برای این امر به نام BESIGG دارد. بسیاری از کسانی که انگلیسی صحبت می‌کنند این زبان را تنها با هدف انجام بیزنس و یا کار با کشورهای انگلیسی زبان، یا هر کمپانی که به ناچار باید از انگلیسی استفاده کند فرا می‌گیرند. بیشتر ارتباطات انگلیسی زبانی که در حلقه‌های بیزنس در سرتاسر جهان صورت می‌گیرد بین انگلیسی زبانان غیر بومی است (کسانی که اهل بریتانیا نیستند اما به زبان انگلیسی مسلط هستند). دراینچنین مواردی موضوع، تمرین ارتباطات مؤثر و کارآمد است. قوانین سختگیرانه گرامر در این نمونه‌ها بعضاً نادیده گرفته می‌شوند؛ برای مثال، تنها هدف یک مذاکره کننده مضطرب این است که هر چه سریعتر به یک توافق دست پیدا کند! (به مقاله زبانشناس Braj Kachru’ در مورد تءوری “گسترش حلقه هاً نظر شود)

انگلیسی کار و تجارت برای افراد مختلف معانی مختلفی دارد. برای برخی تمرکز روی واژگان و موضوعات مورد استفاده در جهان کسب و کار، تجارتهای مالی، اقتصاد و روابط بین‌المللی است؛ و برای برخی دیگر مهارت‌های ارتباطی مورد استفاده در محل کار است که بر زبان و مهارت‌های مورد نیاز برای ارتباطات ساده کاری-تجاری مانند سخنرانیها، مذاکرات، جلسات، گپهای کوتاه، معاشرت، مکاتبات، گزارش نویسی و رویکردهای سیستماتیک تمرکز دارد. هر دو این موارد می‌توان به انگلیسی زبانها (کسانی که زبان مادریشان انگلیسی است) تدریس شود، به عنوان مثال دبیرستان دانش آموزان دبیرستانی که برای ورود به بازار کار آماده می‌شوند.

انگلیسی کار و تجارت واریاسیونی از انگلیسی بین‌الملل است که می‌تواند در کالج و یا دانشگاه مورد مطالعه قرار بگیرد. موسسات مختلفی در سرتا سر دنیا کورسها و دوره‌های متعددی از Business English یا همان انگلیسی کار و تجارت را ارایه می‌دهند که البته به مدرک BEC را در این مورد ارایه می‌کنند.

4.3/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

11 + 15 =

فهرست