English Certificate چیست؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اصطلاحات تحصیلی
  4. chevron_right
  5. English Certificate چیست؟

English Certificate چیست؟

مدرک زبان :

همانطور که در بخش های پیش اشاره رفت, دانستن زبان خارجی یکی از ارکان بسیار مهم تحصیلات دانشگاههای بین المللی است و از این رو تقریبا کلیه دانشگاهها ضمن بها دادن به موضوع فوق  آزمونهای خاصی را در نظر می گیرند.

وضعیت زبان خارجی:

داشتن دانش کافی از زبان مورد تدریس کشور مطلوب شما نقشی بسیار مهم در جهت موفقیت در ورود به دانشگاه ایفا می کند. آنچه از شما انتظار می رود توانائی خواندن, نوشتن, درک مطلب و صحبت کردن در حدی که امور درسی خود را بدون مشکل پشت سر بگذارید خواهد بود.  توانانی مکالمه به تنهائی کافی نیست اکثر دانشگاهها به همراه دریافت سایر مدارک متقاضی مدرکی نیز دال بر تسلط کافی به زبان خارجی دریافت می کنند. این احتمال وجود دارد که نمرات تحصیلی شما در سطح بالائی بوده ولی در عین حال وضعیت زبان خارجی شما از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد. به منظور تعیین سطح زبان خود با خود صداقت داشته باشید. چرا که این امر به شما کمک خواهد کرد تا جهت فرا گیری زبان برنامه ریزی صحیح و مناسبی انجام دهید. چگونگی فراگیری زبان خارجی یکی از مشکلات و معضلات کلیه کسانی است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند و یا بگونه ای برای رفع احتیاجات شغلی خود نیاز به تسلط بر یک زبان خارجی دارند. با این که کلاسهای متعددی خصوصا در زمینه زبان انگلیسی موجود می باشد اما بعضا بواسطه عدم استفاده از روشهای مناسب و منطبق بر فیزیولوژی ذهن انسان, سطح عمومی آگاهی از زبانهای خارجی در حد رضایت بخشی نمی باشد از این جهت سعی شده در این نوشتار کوتاه استراتژی های مفیدی که باید در فراگیری زبانهای خارجی در نظر داشت مطرح گردد. اگر بخواهید که به یک زبان خارجی حرف بزنید باید موفق به فکر کردن به این زبان بشوید.  به این معنا که افکار شما بی آنکه به وسیله ترجمه ای از فارسی به زبان خارجی برود مستقیما به کمک واژه های خارجی بیان شود.

 

مدارک انگلیسی مورد نیاز:

یکی از شرایط الزامی در اغلب دانشگاههای خارجی کشورهائی چون آمریکا, انگلیس, کانادا و ….. که به زبان انگلیسی تدریس می شود داشتن مدرک زبان ( تافل با نمره ۵۵۰, میشیگان با نمره ۸۵ و IELTS با نمره ۵/۶ ) می باشد ولی در بسیاری از کشورها برای حل مسئله زبان کالج های آموزشی ۳ ماهه تا ۲ ساله پیش دانشگاهی دائر می باشد. برای مثال  اکثر دانشگاههای هندوستان, مجارستان, فیلیپین, چک, اسلواک, رومانی …. دارای کالج های آموزشی زبان هستد. متقاضیان گرامی هنگام تعیین کشور می بایستی به زبان ملی کشور مطبوعه و زبانی که دانشگاههای آن کشور به آن زبان تدریس می کنند توجه کامل داشته باشند زیرا که کشورهای اتریش, آلمان, سوئد, سوئیس, فرانسه, هلند, بلژیک, فنلاند و دانمارک اکثرا به زبان آلمانی, سوئدی, فرانسوی, هلندی, فنلاندی, و دانمارکی تدریس می کنند. و تعداد محدودی دانشگاه و کالج وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می کنند. ذیلا مهمترین و معتبرترین آزمونهای زبان انگلیسی و سایر آزمونهای لازم که غالبا ارائه نمرات آنان از جانب دانشگاه درخواست می گردد معرفی می شوند:

TOFEL: Test of English as a Foreign Language

IELTS : International English Language Testing System

SAT: Scholastic Aptitude Test

ACT: American College Testing Program Assessment

GRE: Graduate Record Examination

GMAT: Graduate Management Admission Test

 

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوزده − شش =

فهرست