Fellowship چیست؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اصطلاحات تحصیلی
  4. chevron_right
  5. Fellowship چیست؟

Fellowship چیست؟

Fellowship و Scholarship به صورت جایزه است که به دانشجویان ممتاز تعلق می‌گیرد. این جایزه‌ها از طرف دانشگاه یا دانشکده پرداخت می‌شود و فرمول چندان مشخصی ندارد و هر دانشگاه یا حتی دانشکده‌ای شرایط خاص خودش را بر تخصیص آنها دارد و مبلغ‌شان هم چندان مشخص نیست. بر خلاف Research Assistantship و Teaching Assistantship، دانشجویانی که این کمک هزینه‌ها را دریافت می‌کنند مسؤولیت خاصی در قبال دانشگاه یا استاد ندارند و لازم نیست به ازای دریافت آنها برای دانشگاه یا استاد کار کنند. در بعضی از دانشگاهها این اجازه به دانشجو داده میشود تا به موازات دریافت این جایزه Teaching Assistantship یا Research Assistantship را هم دریافت نماید.

فلوشیپ یا دوره تکمیلی تخصصی یکی از دوره‌های تحصیلی تکمیلی پزشکی در رشته‌های پزشکی می‌باشد که پس از تکمیل دوره تخصصی گذرانده می‌شود.

معمولا برای هر رشته تخصصی پزشکی در چند موضوع عمده دوره‌های فلوشیپی در نظر گرفته می‌شود که متخصصان واجد شرایط می‌توانند در آن شرکت کرده و فارغ‌التحصیل شوند. طول دوره بسته به نظر اساتید مربوطه بوده و حدود ۱۸ ماه است. بعنوان مثال برای متخصصان زنان و زایمان دارای دانشنامه تخصصی دوره‌های فلوشیپی ناباروری پریناتولوژی و غیره وجود دارد.

این اصطلاح در گروههای علمی دیگر نیز با شرایط متفاوتی کاربرد دارد که مثلا در رشته‌های مهندسی معرف دوره تحصیلی متفاوتی است. فلوشیپ‌های پزشکی در بسیاری از کشورهای دنیا ارائه می‌شود و موجب افزایش سطح علمی پزشکان می‌گردد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × پنج =

فهرست