Report Card چیست؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اصطلاحات تحصیلی
  4. chevron_right
  5. Report Card چیست؟

Report Card چیست؟

عموما کارنامه رسمی با مهر رسمی دانشگاه مورد نیاز است.برای برخی دانشگاه ها لازم است که هم  کارنامه رسمی فارسی و هم ترجمه انگلیسی را ارسال کنید.  با توجه به این که در ایران معدل از بیست و به صورت پیوسته ( در مقابل نمرات حروفی A B C ) محاسبه می شود در فرمهای تقاضا حتی الامکان  از تبدیل  معدل خود داری کنید و سعی کنید که به همان صورت اصلی باقی بماند. بهتر است که در توصیه نامه ها توضیحی در مورد معدل شما و متوسط معدل دانشگاه و دانشکده و رتبه شما داده شود که معیاری برای مقایسه برای کمیته بررسی وجود داشته باشد.

رخلاف فارسی که کارنامه تنها واژه برای این مفهوم است، در زبان انگلیسی واژه‌های زیادی چنین مفهومی دارند. Transcript یا Permanent Record یا ساده‌شده‌اش Record واژه‌هاییست که در آمریکا برای کارنامه به کار می‌روند. در اروپا در سامانهٔ ECTS از (Transcript of Records (ToR استفاده می‌شود. در کانادا از Report card و در هندوستان از Marksheet بهره گرفته می‌شود.

 

آمریکا

در آمریکا برای نشان دادن بازده یک دانش‌آموز یا دانشجو یا حروف به کار می‌روند (مانند F، D، C، B، A که A بهترین نمره و F نشانهٔ افتادن می‌باشد) و یا با نمرات نشان داده می‌شود (به این صورت که A=۹۰-۱۰۰، B=۸۰-۸۹، C=۷۰-۷۹، D=۶۰-۶۹، f=۰-۵۹).

اروپا

بیشینهٔ نمرات در امتحانات آموزش و پرورش اروپا در اکثر کشورها از ۵ می باشد و نمرات هر نیم سال تحصیلی در کارنامه دانش آموزان با حروف A-B-C-D به ترتیب ثبت می گردد . اگر دانشجویی در امتحان رد شود نمره D برای وی قبت می گردد.

حد پایین نمره برای کامیابی در امتحان نمره C است که معادل نمره ۸ در ایران می‌شود.

ایران

نمرات نوشته شده در کارنامه در ایران از ۲۰. شرط قبولی در ایران نمرهٔ ۱۰ می‌باشد.

کانادا

در کانادا نیز یا حروف به کار می‌روند (مانند D، C، B، A که A بهترین نمره و D نشانهٔ افتادن می‌باشد) و یا با نمرات نشان داده می‌شود (به این صورت که A=۸۰-۱۰۰، B=۷۰-۷۹، C=۶۹-۵۱، D/Fail= ۵۰-۰).

 

 

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهارده − 9 =

فهرست